Hajduku uvjerljiva pobjeda na Rujevici

Jadranski derbi odlučen je nakon prvog poluvremena
Rijeka: Hajduk slavio na Rujevici s uvjerljivih 3-0 Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su na Rujevici Rijeku s 3-0 u ogledu 34. kola 1. HNL. Time su Splićani, uz utakmicu više, vodećem Dinamu došli na samo bod minusa.

Jadranski derbi odlučen je nakon prvog poluvremena. Uvodna dva pogotka dao je prvi strijelac lige Marko Livaja, u 13. minuti iz jedanaesterca te u 37. minuti. Vrlo brzo nakon toga i Dino Mikanović je bio zaslužan što se treći put u prvom dijelu tresla domaća mreža.

Ni jedna momčad nije žestoko krenula u ovaj derbi, no na pogodak se nije dugo čekalo. U 10. minuti udarac Krovinovića je rukom blokirao Krešić, ali je u prvi mah bilo upitno je li to učinio unutar ili izvan šesnaesterca. Glavni sudac Dario Bel je nakon pregledavanje snimke pokazao na bijelu točke, a miran i precizan je bio Marko Livaja za vodstvo Hajduka. Bio je to 24. ligaški pogodak ove sezone prvog strijelca lige, kao i okrugli deseti s bijele točke.

Suparnici su u prvom dijelu teško dolazili do suparničkih šesnaesteraca pa se uglavnom prijetilo izvan 16 metara. Dva takva pokušaja za domaćina je imao Vučkić, dok je kod Splićana najopasniji igrač bio Čolina koji je propustio dvije vrlo dobre prilike. Konkretniji Hajduk dodatno je nokautirao domaćina krajem prvog dijela. Prvo je Livaja u 37. minuti precizno i lijepo naciljao s petnaest metara za 2-0, dok je grogirana Rijeka dodatno uzdrmana u 41. minuti kada je Mikanović postigao pogodak za 3-0.

Novi šok za Rijeku uslijedio je u 55. minuti kada je domaćin ostao bez svog prvog strijelca Josipa Drmića. On je, naime, laktom u glavu udario Simića, a sudac Bel je nakon pregledavanje snimke dodijelio crveni karton riječkom centarforu. U ostatku utakmice Hajduk je mirno čuvao rezultat i privodio ogled kraju bez većeg stresa, s tim da je mogao i uvjerljivije slaviti. No, domaći vratar Labrović obranio je dobre šanse Ljubičića i Biuka.

Hajduk je ovom pobjedom došao Dinamu na samo bod zaostatka, no Dinamo svoju utakmicu ovog kola tek treba odraditi. Od 20 sati na maksimirskom stadionu igra protiv Osijeka.