Hajduku tri boda kod Istre 1961

U susretu 28. kola Prve HNL Hajduk je kao gost u Puli svladao Istru 1961 s 1-0
Pula: Hrvatski Telekom Prva liga, 28. kolo, NK Istra 1961 – HNK Hajduk Sasa Miljevic/PIXSELL

U susretu 28. kola Prve HNL Hajduk je kao gost u Puli svladao Istru 1961 s 1-0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Simić u 68 minuti utakmice.

Tijekom čitavog dvoboja stvoreno je vrlo malo izglednih situacija pred bilo kojim vratima, a Hajduk je do pobjedničkog pogotka stigao uz mnogo sreće nakon kornera sredinom drugog poluvremena. Ubacio je Kačaniklić, nekoliko je igrača Hajduka pokušalo uputiti udarac, a na kraju se lopta od Simića odbila prema vratima. Domaći golman Lučić zaustavio je loptu, ali neposredno nakon što je ona čitavim obujmom prešla liniju. Čitava se situacija nekoliko minuta pregledavala u VAR-u da bi sudac Matoc ipak na kraju pokazao na centar.

Peti Hajduk sada ima 43 boda, dva manje uz utakmicu manje od četvrte Rijeke.