Hajduku pobjeda u Jadranskom derbiju

U odgođenom susretu 5 . kola Prve HNL Hajduk je na Rujevici pobijedio Rijeku s 1-0 golom Mije Caktaša u četvrtoj minuti sudačke nadoknade
Rijeka: Zaostalo 5. kolo Prve HNL, HNK Rijeka – HNK Hajduk Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka je bila bliže pobjedi, a kada se već mislilo kako će susret završiti bez golova, Caktaš je donio gostima prvu pobjedu u Rijeci nakon prosinca 2017.

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 14. minuti, no Kulenović je s 18 metara pucao pored gola. Bila je to i jedina prilika na obje strane u prvih pola sasta susreta. Hajduk se veći dio poluvremena branio, a prvi udarac u okvir suparničkog gola, Splićani su uputili u 40. minuti, no Stanko Jurić je slabo pucao.

Na otvaranju drugog dijela zaprijetio je Pavičić, no Kalinić je bio siguran. U 58. minuti zaprijetio je Caktaš, no lopta je završila u korneru. Pet minuta kasnije Jakoliš je bio u izglednoj poziciji, no krilni igrač Hajduka je loše reagirao. U 68. minuti ponovo je zaprijetio Jakoliš, ali Nevistić je bio spreman.

U 71. minuti priliku je imao Andrijašević koji se lijepo okrenuo u kaznenom prostoru Hajduka, ali je njegov udarac Kalinić sigurno zaustavio. Deset minuta prije kraja susreta domaćin je uzdrmao okvir gola, Vukčevića je ubacio, a lopta je završila na gredi Hajduka.

I kada se već mislilo kako će utakmica završiti bez golova, Hajduk je duboko u nadoknadi stigao do pobjede. Nakon slobodnog udarca lopta je došla do Caktaša, koji je zabio iz blizine.