Hajduk uoči Gorice svladao Varaždin

U susretu 6. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Varaždin s 2:0 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola
Hajduk i Varaždin sastali se na Poljudu u 6. kolu 1. HNL Milan Šabić/PIXSELL

U susretu 6. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Varaždin s 2:0 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola. Nakon remija protiv Slaven Belupa (2:2) i poraza od Dinama (1:2), Hajduk je u trećem domaćem susretu u nizu napokon ostvario pobjedu.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Adama Gyurcsa. Krilni igrač Hajduka je oštro ubacio u peterac, loptu nitko nije dodirnuo i završila je u mreži prevarivši vratara Zeleniku. Samo deset minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Pellumbi. Gyurcso je sam krenuo prema Zeleniki, a branič Varaždina ga je srušio s leđa kao zadnji igrač obrane. Sudac Fran Jović nije imao drugog izbora nego pokazati mu isključujući karton.

Hajduk je pobjedu potvrdio u 50. minuti golom Mije Caktaša iz kaznenog udarca kojeg je izborio Diamantakos.

Na ljestvici vode Dinamo i Gorica s po 13 bodova, dok Hajduk i Osijek imaju po 10 bodova.