Hajduk u nastavku do slavlja protiv Istre 1961

Split: U 1. kolu HT Prve HNL sastali se Hajduk i Istra Milan Šabić/PIXSELL

U utakmici prvog kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu protiv Istre 1961 slavio sa 2:0 golovima Kristiana Dimitrova u 72. i Adama Gyurcsa 83. minuti.

U prvom poluvremenu zabilježili smo samo jednu šansu, kada je u 43. minuti udarac Caktaša iz neposredne blizine uspio obraniti vratar gostiju Lovro Majkić. Caktaš je bio u prilici i početkom drugog poluvremena, u 48. minuti, ali je njegov pokušaj s vrha 16-erca otišao preko gola.

Jedinu šansu gosti su imali u 57. minuti kada se u kontranapadu Šime Gržan sjurio prema golu Hajduka, ali je njegov pokušaj driblanja vratara Posavca traljavo završio.

Hajduk je poveo u 72. minuti, a strijelac je bio bugarski branič Kristian Dimitrov. Pobjedu domaćina potvrdio je u 83. minuti Mađar Adam Gyurcso.