Minimalna pobjeda protiv Slaven Belupa

Hajduk slavio u Koprivnici za skok na prvo mjesto

Pogodak odluke zabio je Marko Livaja iz kaznenog udarca u 44. minuti
Koprivnica: NK Slaven Belupo i HNK Hajduk u 13. kolu Prve HNL Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

U prvom susretu 13. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na gostovanju u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo s 1-0 preuzevši barem privremeno vrh ljestvice. Pogodak odluke zabio je Marko Livaja iz kaznenog udarca u 44. minuti. Bila je to prva utakmica Hajduka pod vodstvom novog trenera Mislava Karoglana, nakon što je Ivan Leko dobio otkaz početkom ovoga tjedna poslije poraza od Osijeka na Poljudu.

Počelo je “vatreno” i Hajduk je već nakon 90 sekundi imao odličnu priliku za vodstvo, slobodan udarac na rubu kaznenog prostora. Krovinović je pucao, ali je Ivan Sušak obranio. U kontri je zaprijetio domaćin, no Ivan Lučić je bio spreman. U petoj minuti je ponovo zaprijetio Hajduk, Filip Uremović je imao zicer nakon ubačaja iz kornera, no sa svega tri metra je prebacio vrata. U 11. minuti prijeti Slaven, s ruba kaznenog prostora odlično je pucao Adrian Liber, no vratar Hajduka je dobro reagirao.

Hajduk je poveo u 44. minuti golom Marka Livaje iz jedanaesterca. Bio je to njegov prvi gol nakon 20. kolovoza kada je zatresao mrežu protiv Rudeša. Kazneni udarac je skrivio Marco Boras igrajući rukom na Livajin udarac, a sudac Mateo Erceg je pokazao na bijelu točku nakon VAR pregleda.

Prvu priliku u nastavku imao je domaćin u 49. minuti, Štrkalj je pucao iz blizine, ali je Lučić obranio. Novu veliku priliku Slaven Belupo je imao 77. minuti, Božić je nakon ubačaja dobio loptu na sedam metara, ali je iz okreta pucao preko gola. U završnici susreta domaćin je pritisnuo, no Hajduk se obranio osvojivši važna tri boda u borbi za vrh ljestvice.