Hajduk promašio novi jedanaesterac. Osijeku bod na Poljudu

PXL_071120_30760909-768×512 Milan Šabić/PIXSELL

U derbiju 11. kola Prve HNL Hajduk i Osijek su na Poljudu igrali 1-1. Poveo je Osijek golom Miéreza, a poravnao je Čolina.

Hajduk, kojega je po prvi put s klupe vodio novi trener Boro Primorac, ovim je remijem prekinuo niz od tri prvenstvena poraza, dok pak Osijek po prvi put nije upisao pobjedu u HNL-u otkako je na njegovu klupu sjeo Nenad Bjelica i ostvario šest pobjeda zaredom.

Bila je to utakmica dva različita poluvremena, Osijek je dominirao prvim, a Hajduk drugim dijelom utakmice. Gosti iz Slavonije od niza prilika u prvih 45 minuta iskoristili su samo jednu, Jurčević je u 23. minuti ubacio loptu iz kuta, a Miérez je bio najviši u skoku na pet metara te je svladao Posavca. U nastavku je Hajduk preuzeo kontrolu igre, a izjednačenje je stiglo već u 55. minuti. Jairo je s desnog krila prebacio loptu na lijevu stranu do Čoline koji je pokušao šutirati iz prve s vrha kaznenog prostora, no promašio je loptu, ali srećom po njega Ndockyt nije uspio raščistiti situaciju, a lijevi branič Hajduka iskoristio je drugu priliku te snažnim udarcem ostavio Ivušića bez šanse za obranu.

U samoj završnici oba su sastava imala po veliku priliku za pobjedu, s tim da je Hajdukova bila daleko izglednija jer Jradi u posljednjim sekundama susreta nije iskoristio kazneni udarac. Prethodno je Pilj sretno/spretno u 86. minuti udarcem s lijevog krila zatresao gredu, da bi hajduk zbog igranja rukom Belje u svom kaznenom prostoru dobio kazneni udarac u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Loptu je prvo uzeo Jradi, da bi mu prišao Jairo i pokušao mu je oteti. Nakon kraće rasprave nekolicine igrača ipak je odlučeno da kazneni udarac izvede Jradi, no njegov udarac sjajno je zaustavio Ivušić.