Hajduk prekinuo neugodnu tradiciju, HNK Gorica po prvi puta poražena kod kuće

Hajduk je u Velikoj Gorici slavio s 3:1
U 4. kolu Hrvatski Telekom Prve lige sastali se Gorica i Hajduk Matija Habljak/PIXSELL

Moralo se jednom i to dogoditi. U prethodnih osam gostovanja u Velikoj Gorici, nogometaši Hajduka tek su u dva navrata uspijevali ostati neporaženi, u preostalih šest slavila je domaća momčad. Bilo je tako sve do večerašnjeg dvoboja, u kojem su u turopoljskoj metropoli u okviru četvrtog kola 1. HNL Splićani slavili s 3:1.

Slovenski reprezentativac Jan Mlakar doveo je Hajduk u vodstvo u 31. minuti. Uoči odlaska na odmor prednost Hajduka udvostručio je Josip Vuković.

Nastavak je donio puno bolju i opasniju domaću momčad, koja je stalnim pritiskom uspjela u 56. minuti preko Lovrića smanjiti rezultat. Tražila je Gorica nakon toga i izjednačujući pogodak, no pravih prilika pred vratima Josipa Posavca nije bilo.

Sve dvojbe oko pobjednika u 87. minuti otklonio je najbolji Hajdukov igrač, Marko Livaja koji je lijepo pogodio za 1:3 i prvo slavlje Hajduka na Gradskom stadionu.