Hajduk pobjedom skočio na drugo mjesto

Split: HNK Hajduk protiv NK Slaven Belupo u 31. kolu Prve HNL Ivo ČagaljPIXSELL

Nogometaši Hajduka preuzeli su drugo mjesto na ljestvici Prve HNL nakon što su u susretu 31. kola na Poljudu pobijedili Slaven Belupo s 2:1.

Bila je to prva pobjeda Hajduka nakon dva uzastopna poraza od Varaždina i Lokomotive. Međutim, sve je moglo biti drugačije da je Mateus Lima realizirao kazneni udarac za goste u 90. minuti. Međutim, brazilski napadač je promašio gol.

Hajduk je poveo u 10. minuti golom Mije Caktaša iz kaznenog udarac. No, radost domaćina kratko je trajala. U 24. minuti je izjednačio Vinko Međimorec sjajnim prizemnim udarcem sa 20-tak metara. Samo četiri minute kasnije gosti su imali sjajnu priliku za potpuni preokret, no Posavec je obranio udarac Lime. U samoj završnici prvog dijela Posavec je još jednom vrhunski reagirao na Delićev pokušaj.

Do kraja poluvremena zaprijetio je i Brnić, ali je Ježina bio spreman. Brnić je pucao i u 55. minuti, ali ravno u gostujućeg vratara. U 59. minuti Hajduk je ipak poveo. Ubacio je Kreković s desne strane, a Edouk zabio glavom za novo vodstvo ‘Bijelih’.

U 90. minuti gosti su mogli do izjednačenja. Sudac Zebec je dosudio jedanaesterac za Slaven Belupo nakon VAR provjere jedne situacije koja je uslijedila nakon ubačaja u Hajdukov kazneni prostor. Dimitrov je napravio prekršaj za najstrožu kaznu i pritom zaradio žuti karton. Srećom, po domaćine Lima je promašio gol.