Bakljada Torcide za kraj

Hajduk na oproštaju od sezone svladao Lokomotivu

Sezona u koju se ušlo s velikim očekivanjima na kraju je završila osvajanjem tek trećeg mjesta
Lokomotiva i Hajduk sastali se u 36. kolu SuperSport HNL-a Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka u posljednjem ovosezonskom susretu na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici svladali su Lokomotivu s 5:2.

Oba pogotka za Splićane u prvom poluvremenu postigao je makedonski napadač Aleksandar Trajkovski u 18. i 38. minuti, uz pomoć domaćeg braniča Jona Mersinaja koji je u obje situacije skrenuo loptu ispred vratara Zvonimira Šubarića. Mersinaju je upisan autogol u 48. minuti, a strijelac četvrtog pogotka za Hajduk bio je Josip Brekalo u 50. minuti.

Hajdukov branič Mateo Jurić-Petrašilo i vratar Borna Buljan zaslužni su za autogol kojim je Lokomotiva u 52. minuti smanjila na 1-4. Duje Čop je u 66. minuti sjajno izveo slobodan udarac za 2-4, a svojim trećim pogotkom Trajkovski je pogodio za 2-5.

Hajduk je tako sezonu završio s 21 pobjedom i 68 bodova te zauzeo treće mjesto, iza Dinama i Rijeke, dok je Lokomotiva završila na petoj poziciji s 51 bodom.