Gostujuća pobjeda Istre 1961

U susretu 9. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 je na gostovanju pobijedila Slaven Belupo s 3-0
Zagrijavanje nogometaša Slaven Belupa i Istre 1961 uoči početka susreta Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U susretu 9. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 je na gostovanju pobijedila Slaven Belupo s 3-0. Za goste iz Pule bila je to treća pobjeda ove sezone, dok je koprivnički sastav upisao treći poraz pri čemu drugi u nizu.

Gosti su poveli u 11. minuti golom Vinka Petkovića. Frano Mlinar je poslao dugačku loptu u kazneni prostor za Reda Boultama koji je na drugoj stativi uposlio Petkovića, a ovaj zabio za 1-0. Domaćin je umalo izjednačio tri minute kasnije. Robert Mudražija je dodao do Marka Žuljevića, a ovaj je ostavio loptu za Luku Branštetera koji nije najbolje reagirao. U 29. minuti Istra je povećala prednost. Petković je s desne strane uputio povratnu loptu u sredinu do Ante Ercega koji je precizno pogodio za 2-0.

Domaćin je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje, no Istra je u 67. minuti zabila i treći gol, a strijelac je bio Nizozemac Boultam koji je sam izašao ispred golmana i mirno zabio za velikih 3-0. Nakratko je VAR provjeravao je li strijelac igrao rukom no sve je bilo čisto. Nizozemski veznjak marokanskih korijena, koji je prošlu sezonu proveo u talijanskoj Ceseni u Serie B, tako je u svom debiju za Puljane postigao pogodak, te upisao asistenciju.