Gorica preokrenula Rijeku i slavila na Rujevici

Nogometaši Gorice gostujućom pobjedom otvorili su proljetni dio 1. HNL. Na gostovanju na Rujevici favoriziranu Rijeku porazili su s 3:1, nanijevši prvi poraz Igoru Bišćanu otkako je jesenas upravo nakon poraza od Gorice naslijedio Matjaža Keka na riječkoj klupi.

Rijeka je bolje ušla u susret te je povela preko Acostyja u šestoj minuti koji je centaršut Mamića glavom pospremio iza leđa Kristijana Kahline. Isti igrač na sceni je u 13. i 15. minuti kada je zatresao gredu. Gorica do izjednačenja dolazi u 30. minuti pogotkom Zwolinskog s jedanaest metara, nakon što je u kaznenom prostoru domaće momčadi srušen Čabraja.

Goricu je u vodstvo u 57. minuti doveo Matija Dvorneković, koji je najbolje reagirao na centaršut Mitchedslishvilija s desne strane, da bi točku na „i“ sjajne goričke večeri na Rujevici stavio Lovrić u 86. minuti.