Treneru Jeličiću ozbiljno se trese stolica

Gorica pala bez ispaljenog metka, Hajduk projurio kroz Veliku Goricu

Hajduk je pitanje pobjednika riješio u prvom dijelu kada je s tri pogotka osigurao tri boda s kojima se vratio na vrh poretka
Velika Gorica: Utakmica 26. kola HNL-a Gorica – Hajduk Josip Regovic/PIXSELL

HNK Gorica nastavila je svoj strmoglavi pad. U posljednjih osam utakmica HNK Gorica ima sedam poraza i izlaz iz rezultatske, ali i igračke krize ne nadzire se. Nije problem izgubiti, problem je kada se izgubi bez ispaljenog metka. U Gorici, kao da kod igrača više nema niti volje niti želje za igračkim dokazivanjem i napretkom. Iako se iz kola u kolo najavljuje kako će momčad gristi, na terenu sasvim drugačija slika.

Hajduk je to danas obilato iskoristio i već u prvom dijelu riješio pitanje pobjednika. Završilo je 0:3, a s obzirom na niz promašaja u drugih 45. minuta Gorica je dobro i prošla. Gorička obrana izdržala je do 22. minute kada je Marko Livaja pogodio za 0:1 i erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu. Devet minuta kasnije semafor je pokazivao 0:2 nakon što je poentirao Yassine Benrahou, da bi Rokas Pukštas u 42. minuti postavio konačnih 0:3 nakon pogreške vratara Banića.

U nastavku susreta splitski sastav je smirio s napadima pa je do daha došla i dotad potpuno nevidljiva Gorica, koja je zaprijetila preko Štigleca i Pršira. Do kraja susreta Hajduk je imao dvije sjajne šanse povećati prednost, ali je u 79. minuti nevjerojatno s nekoliko metara promašio Livaja, dok je u 88. minuti Kalik sa slične udaljenosti promašio gotovo nemoguće. dok je pokušaj Prpića s gol linije skinuo Maloča.

-Tako je kako je i nema se tu što za dodati. Nisam tip koji odustaje- kratko je nakon utakmice rekao trener Gorice Dinko Jeličić.

Hajduk je ovom pobjedom zasjeo na vrh ljestvice s 55 bodova, dva više od Rijeke koja sutra protiv Osijeka, dok je Gorica ostala šesta s tri boda manje od pretposljednje Istre.