Hravtska izborila EURO 2024.

GORAN PERKOVAC, nakon pobjede u Grčkoj: Ako igramo kao u drugom poluvremenu, ja sam zadovoljan

Premijerna pobjeda Gorana Perkovca za kormilom hrvatske rukometne reprezentacije
Croatia vs Greece Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatska muška rukometna reprezentacija pobijedila je na gostovanju u grčkoj Halkidi domaću izabranu vrstu s 31-26 te time i matematički osigurala plasman na Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj. Bila je to prva pobjeda pod vodstvom novog izbornika Gorana Perkovca.

-Ja sam jako zadovoljan. Ekipa je pokazala volju i angažman. Nije to bio super rukomet, ali drugo poluvrijeme je bilo sasvim solidno. Ako igramo ovako kao u drugom poluvremenu, ja sam zadovoljan. Naravno da to nije dovoljno za dobiti Francusku i Dansku, ali ovakve ekipe dobivamo i veseli me da smo cijelo drugo poluvrijeme kontrolirali utakmicu- rekao je Perkovac nakon dvoboja te posebno istaknuo dvojicu igrača koji su propustili prošla dva kvalifikacijska dvoboja protiv Nizozemske;

-S Cindrićem i Šipićem to je druga ekipa. Kvaliteta koju oni donose se ne može zamijeniti i nadam se da će to u budućnosti biti tako. Kad nam još dođu Martinović i Jaganjac, bit će to jedna jako respektabilna ekipa. Očekujem od Luke da bude vođa te ekipe, da se nametne, da igra ovako kao što je danas igrao. Vidi se da igra sa zadovoljstvom i da mu je drago da je u ekipi. I svi ostali su dali svoj obol.

Ono na čemu želi najviše raditi s ovom reprezentacijom je ubrzanje igre.

-Ono što me nije zadovoljilo u ovoj utakmici je transformacija iz obrane u brzu kontru i drugi val. To moramo popraviti. To je to što bih ja želio da igramo, taj brzi rukomet. Međutim, nije to lako preko noći dogovoriti.

Luka Cindrić je s devet pogodaka bio najbolji strijelac i igrač hrvatske reprezentacije.

-Početna nervoza, poslije smo se opustili i igrali dobro, sve bolje i bolje. Drugo poluvrijeme smo pokazali s čvrstom obranom, nekoliko lakih golova i na kraju zasluženo pobijedili. Znali smo da će doći naših pet minuta. Čekali smo ih i dočekali, odvojili se na tri, četiri gola. Sve se pitalo nas, da smirimo loptu, da dođemo do lakih šansi, da ne radimo neke glupe tehničke greške i na kraju što smo igrali pametno i disciplinirano, mislim da je to presudilo- izjavio je Cindrić.

Josip Šarac je istaknuo poboljšanje u igri reprezentacije u odnosu na prethodna dva nastupa.

-Ono što prokockali protiv Nizozemske, znali smo da se moramo vaditi tu. Znali smo da neće biti lako, jer nisu oni toliko loša ekipa. Mi smo bili puno bolji danas, međutim u prvom poluvremenu previše promašenih zicera, kontri, njihov je golman dobro branio. U drugom poluvremenu Cindra je dobro vodio igru, prolazio ‘jedan na jedan’. Na kraju smo došli do plus pet, mirno priveli kraju. Puno je tu još mjesta za napredak- zaključio je Šarac.