Postavio i nove državne rekorde

Fran Skračić srebrni na Europskom prvenstvu u parastreljaštvu

Skračić je odličje osvojio u disciplini 10 metara zračna puška ležeći
fran skračić Slaven Branislav Babić/PIXSELL

Fran Skračić osvojio je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u parastreljaštvu koje se održava u Granadi.

Hrvatski strijelac natjecao se u disciplini 10 metara zračna puška ležeći, u kvalifikacijama je postavio državni rekord od 617.5 krugova, dok je u finalu vodio veći dio vremena. Pad koncentracije i slabije odrađeni finalni hitac koštali su ga zlatne medalje, no postavio je novi državni rekord finala – 240.5 krugova.

Od ostalih hrvatskih predstavnika, Ruža Markešić je s 580.6 krugova zauzela 16. poziciju, a Darko Golubić završio je na 17. mjestu s 563.7 krugova.

U Granadi još nastupa Rudolf Petrović u malokalibarskoj disciplini R9 – 50 metara puška ležeći te u disciplini R5 – zračna puška ležeći – SH2, a reprezentativci će hrvatske boje također braniti u disciplini VIS – zračna puška stojeći.