Kraj kolovoza donio je i kraj Ljetne kros lige „Martin Breg Trk“ koju je organizirao Atletski klub Martin Dugo Selo
ak martin ds

Kraj kolovoza donio je i kraj Ljetne kros lige „Martin Breg Trk“ koju je organizirao Atletski klub Martin Dugo Selo. Na posljednjem 10. kolu nastupio je velik broj trkača i trkačica. U konkurenciji muškaraca pobijedio je Mario Pavlaković, a u konkurenciji žena Ana Mandić. Na dječjim utrkama pobijedili su Emanuel Pinter i Mila Lekić (300 metara) te Marko Franjković i Lorena Tečić (800 metara).

Nakon utrke održano je proglašenje za najbolje trkače i trkačice te ekipe lige. U kategoriji ekipa prvo mjesto zauzela je obitelj Marijanović, drugo mjesto tim Malus, a treće obitelj Begović. U kategoriji dječaka na 300 metara prvi je Emanuel Pintar, drugi Lovro Malus, a treći Leo Begović. Na 800 metara pobjednik lige je Marko Malus, drugi je Marko Franjković, a treći Nikola Tečić. Među djevojčicama na 300 metara prvo mjesto zauzela je Iva Nemet, drugo Mila Lekić, a treće Nikolina Tečić. Na 800 metara prva je Marija Marijanović,a druga Tamara Marijanović.

U kategoriji žena juniorki nastupila je samo jedna natjecateljica, Ana Mandić. U kategoriji seniorki prvo mjesto zauzela je Aldina Begović, drugo polaznica klupske škole trčanja Mirna Vučetić, a treće Paula Delić. U kategoriji veteranki nastupilo je 13 natjecateljica. Prvo mjesto zauzela je Danijela Marijanović, drugo Ivana Malus, a treće Valentina Hajdarović.
U konkurenciji muškaraca juniora nastupio je samo jedan natjecatelj Jakov Jakšić. Kod seniora prvo mjesto pripalo je Igoru Begoviću, drugo Nikoli Matejčiću, a treći je bio Antonio Nemet. U kategoriji veterana prvo mjesto pripalo je Josipu Jakšiću, drugi je bio Neven Matijaš, a treći Vedran Abramović. Nagrade za najbolje vrijeme lige u konkurenciji žena dobila je Ružica Vidović za vrijeme 0:30:36 postignuto na 7. kolu i Mario Pavlaković za vrijeme 0:21:25 postignuto na 4. kolu.

Kako kaže izreka „Sve što je lijepo kratko traje“, a tako je i ova liga morala doći do svog kraja, poručuju iz kluba.

-No, neka to ne bude i kraj vašeg druženja s nama! U listopadu se družimo na 10. Martinskom polumaratonu. Prijave su otvorene na www.stotinka.hr, broj natjecatelja je ograničen pa svakako požurite s prijavom. Pripreme se za sada odvijaju prema planu- za kraj će iz Atletskog kluba Martin Dugo Selo.