Mlade kategorije i dalje oduševljavaju

Ekipa U-12 osvojila turnir u Senju, najmlađim rukometašicama treće mjesto u Pisarovini
WhatsApp Image 2023-06-05 at 17.23.39

ŽRK Rugvica ne tako davno bila je u samom vrhu hrvatskog rukometa kada su posrijedi mlađe kategorije. Ekipa 2004. godišta u dva je navrata bila u finalu Završnice prvenstva Hrvatske. Zaigrale su djevojke i u drugoj ligi, a spletom raznih okolnosti ekipa se vratila u 2. HRL Središte, gdje se i danas natječe, uglavnom s mlađim igračicama.

Upravo rad s najmlađima ostao je u fokusu klupskog djelovanja, a s posljednja dva turnira stigle su i sjajne vijesti. Ekipa U12 odličnim igrama u Senju osvojila je prvo mjesto na Senia Cupu. Turnir je pod vodstvom trenerice Ivane Kirin osvojila ekipa u sastavu; Tia Kuzmec, Matea Prša, Elena Dizdarević, Viktoria Pelin, Maja Močljanin, Laura Bijelić, Mia Lopac, Mia Kaurinović, Sara Džigumović, Ivona Kaurinović, Rafaela Puljiz, Helena Gašparović, Dorotea Tustić i Dora Krešo.

U isto vrijeme najmlađe rukometašice 2014. godišta uspješno su igrale na turniru u Pisarovini i osvojile treće mjesto. Ekipu je vodila trenerica Andrea Mišković, a igrale su u sastavu; Lana Pelin, Magdalena Tustić, Leona Kolčić, Petra Blažević, Lana Bakmaz, Ema Petek, Marina Maras, Antonija Vukoja, Lucija Svaguša, Lana Robić, Mia Đuras , Valerija Trupeljak i Dora Paun.