nk vrb

Na otvorenju nove sezone na Gradskom stadionu, trećeligaš Vrbovec postigao je visoku i uvjerljivu pobjedu, koji je zabio tucet golova u mrežu županijskog prvoligaša Bratstva iz NS Koprivničke-koprivničke županije, kojeg je porazio s 12:1.

Vrbovec je poveo već u 1. minuti nakon prodora Škare po desnoj strani ubacio je loptu koju je zahvatio Trošić i sa 16 metara pogodio u desni donji kut. Kapetan Ćosić je u 12. minuti izbacio Trošića koji se oslobodio dvojice gostujućih igrača i s 14 metara rezantnim udarcem svladao vratara Stepana. Brzi kontranapad Vrbovca povukao je Babić u 18. minuti koji je pronašao Šipraka na lijevoj strani koji je preciznim prizemnim udarcem pogodio u lijevi donji kut.

Na ubačaj Fugaja u 23. minuti s lijeve strane izvrsno je reagirao Trošić i glavom pogodio gostujuću mrežu za prvi hat trick na utakmici. U 31. minuti Ćosić je asistirao Babiću koji je u trku zaobišao i Stepana i plasirao mrežu u gostujuća vrata. Ipak gosti iz Kunovca zabili su počasni pogodak u 44. minuti nakon prekrasne akcije koju je započeo na lijevoj strani Jurić, a Slijepčević dodao Tomljenoviću koji s 14 metara pogađa neobranjivo u lijevi gornji kut.
Prodor Domagoja po desnoj strani u 61. minuti završio je dodavanjem lopte bratu Josipu Colariću koji iz blizine zabija gol. Merlin je snažno potegao u 67. minuti sa 16 metara i lopta je završila iz leđa Stepana u desnom donjem kutu. Ubrzo potom u 69. minuti brzu akciju izveo je Josip Colarić koji je asistirao Merlinu koji je postigao još jedan efektan pogodak, ovaj puta iskosa s desne strane s 14 metara.

Prodor Sliškovića po lijevoj strani u 75. minuti i ubačaj u kazneni prostor gostiju, Merlin je spustio loptu Josipu Colariću, koji je prisebno zatresao mrežu Bratstva. Solo akcija Domagoja Colarića u 77. minuti u kojoj je nanizao nekoliko protivničkih igrača po desnoj strani i potom s 15 metara postigao najljepši zgoditak na utakmici u desni donji kut Stepana. U 81. minuti Josip Colarić je rutinirano zabio gol za drugi hat trick na utakmici. Golijadu na utakmici završio je Merlin u 86. minuti koji je postigao treći hat trick na utakmici što ne pamte da se desilo na jednoj utakmici niti najstariji navijači trećeligaša Vrbovca.

Potrebno je na kraju napomenuti da su ovako težak poraz gosti iz Kunovca doživjeli i zbog toga što su nastupili bez šestorice standardnih nogometaša dok su domaćini iskazali veliki postotak realizacije, bolju fizičku spremu i imaju puno kvalitetniji sastav.

-Poslije dva tjedna teških i napornih treninga odigrali smo angažiramo, borbeno i krajnje efikasno protiv Bratstva iz Kunovca koji je član 1. županijske lige NS Koprivničko-koprivničke županije. To se posebno odnosi na prvo poluvrijeme, dok smo u drugom na momente odigrali puno opuštenije. To se moglo očekivati jer smo već u prvom poluvremenu imali veliku prednost u našu korist, a s druge strane osjeća se umor i teške noge. Međutim, to se protiv jačih protivnika ne smije dešavati jer ćemo biti kažnjeni. U narednom razdoblju čekaju nas pripremne utakmice protiv renomiranih hrvatskih nogometnih klubova pa ćemo na treninzima poraditi na otklanjanju taktičko-tehničkih pogreški i na jačanju discipline i odgovornosti u igri. U svakom slučaju veseli činjenica da su napadači iskazali veliku dozu realizacije, a posebice Trošić, Josip Colarić i Merlin koji su svi tri postigli hat trick. Sve u svemu utakmica je poslužila svrsi i na otvaranju nove nogometne sezone podarili smo našim vjernim navijačima i simpatizerima kluba da uživaju u prekrasnim golovima i napadačkoj igri naše momčadi, zbog čega se i inače dolazi na stadione- rekao je nakon utakmice pomoćni trener vrbovečkog trećeligaša Dražen Fulir.

PRIJATELJSKA UTAKMICA
NK VRBOVEC – NK BRATSTVO 12 : 1
VRBOVEC. Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Kokot (Celine), pomoćnici: Jantoljak (Kunđevac) i sutkinja Gordana Katušić (Gradec).
STRIJELCI: 1:0 Trošić (1), 2:0 Trošić (12), 3:0 Šiprak (18), 4:0 Trošić (23), 5:0 Babić (31), 5:1 Tomljenović (44), 6:1 J. Colarić (61), 7:1 Merlin (67), 8:1 Merlin (69) 9:1 J. Colarić (75), 10:1 D. Colarić (77), 11:1 J. Colarić (81), 12:1 Merlin (86).
NK VRBOVEC: Zrinščak, Fugaj, Radovac, M. Tolić, Ćosić, G. Tolić, Babić, Trošić, Škaro, Šimprak (još su igrali: Jelavić, Pluščec, Salatović, Mašić, D. Colarić, Slišković, Merlin, J. Colarić, Hercig). TRENER: Tihomir Bradić
NK BRATSTVO: Stepan, Komez, Bačani, Čuljak, Beljna, Mikulić, Pajk, Slijepčević, Horvatinović, Jurčić, Tomljenović (još su igrali: Lončarek, Heržin). TRENER: Dejan Zrinski