080

Vrbovec nije kalkulirao nego je opravdao ulogu favorita protiv Strmca i zasluženo u Bedenici ostvario pobjedu 3:0 i plasirao se u polufinale kupa NS Zagrebačke županije.

Braća Domagoj i Josip Colarić su se dobrano napromašivali na utakmici ili im je vrlo dobri domaći vratar Plantić branio njihove udarce. Na ubačaj s desne strane u 6. minuti loše je reagirao Josip Colarić na 10-tak metara od gostujućih vrata pa je njegov udarac bio neprecizan. Josip Colarić je bio sam neometan u 10. minuti, ali je njegov udarac s 11metara Plantić skrenuo u korner. U 18. minuti Domagoj Colarić je snažno tukao s 20 metara, ali je Plantić na visini zadatka. Ćosić je u 20. minuti idealno dodao loptu Josipu Colariću koji se našao sam na 11 metara od Plantića koji je pročitao njegov udarac. Vrbovec je poveo u 22. minuti jer je Domagoj Colarić probio po desnoj strani i snažno opalio po lopti sa 16 metara koja je završila u donjem desnom kutu. U 40. minuti Domagoj s desne strane vraća loptu Josipu Colariću koji s 11 metara gađa u lijevi donji kut, ali Plantić bravuroznom obranom spašava vlastiti gol. Ćosić je u 45. minuti raspalio po lopti s 18 metara, ali se još jednom istaknuo Plantić.

I u drugom poluvremenu Vrbovčani napadaju sa željom da što prije riješe pitanje pobjednika, a kiša koja je počela padati dodatno je otežavala njima kombinatornu igru. Ulaskom Trošića u 53. minuti značajno se poboljšala igra Vrbovca. U 54. minuti Domagoj Colarić puca s 14 metara visoko iznad domaćih vrata. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 69. minuti. Plantić je obranio udarac Ćosića sa 16 metara, ali je odbijenu loptu Josip Colarić s 5 metara pospremio u domaća vrata nakon čega je prestala bilo kakva nogometna neizvjesnost.

Režabek je u 73. minuti ubacio loptu s desne strane koju je loše zahvatio Josip Colarić pa je ona sa 7 metara završila iznad gola. Ćosić je u 81. minuti dodao loptu Josipu Colariću koji je ušao u kazneni prostor s desne strane i s 11 metara tukao u Plantića. U samom finišu utakmice u 86. minuti Josip Colarić je sa 16 metara pogodio desnu vratnicu, a odbijenu loptu Trošić je proslijedio do Herciga koji iz blizine postiže i treći zgoditak za Vrbovec.

Iako se petoligaš Strmec više orijentirao na defenzivnu igri nije razočarao jer su njegovi igrači pružili maksimum. Na momente su bili i ravnopravni na sredini terena, ali nisu imali napadačku moć zbog nedostatka fizičke kondicije i srazu s trećeligašem Vrbovcem koji je već mjesec dana u punom pogonu priprema. S druge strane Vrbovec je ostvario očekivanu pobjedu i proboj među 4 najbolja kluba u kup natjecanju Nogometnog saveza Zagrebačke županije.