Vrbovec je pobijedio istovjetnim rezultatom, kao i prije dva kola Gaja iz Mača – 5-2
vp4

U trećem prvenstvenom kolu 3. NL Centar sa Sajmišta je ispraćena „petardom“ i Mladost iz Petrinje. Štoviše, Vrbovec je pobijedio istovjetnim rezultatom, kao i prije dva kola Gaja iz Mača – 5-2. No, nije sve ukazivalo na ovako uvjerljiv rezultat, koji je postignut tek u zadnjih deset minuta susreta.

Domaćin je poveo u 7. minuti autogolom Baničeka, koji je zakucao vlastitu mrežu, nakon što je idealnu loptu s desna pred gol ubacio Trošić (da to nije učinio Baniček, svakako bi zabio Škaro). Opasno je zaprijetio Martinović u 13. minuti, a samo malo kasnije mladi Bubnjar povisio je vodstvo domaćina, pospremivši jedan odbijanac u mrežu. Gosti su opasnije priprijetili u 30. minuti (Hrnčević), a pretkraj poluvremena i postigli pogodak – nakon slobodnog udarca Hrnčević zabija glavom pored vratara Zrinščaka.

U nastavku susreta gosti izjednačuju pogotkom Miokovića. Ulaskom nedovoljno opravljenog prvog topnika Josipa Colarića (prvi nastup u ovom prvenstvu!) Vrbovčani postaju opasniji. Mladi Bubnjar nakon asistencije Colarića trese gredu, Colarić potom opasno puca, a onda u 80. minuti s oko 17 metara postiže i pogodak za 3-2.

Pet minuta kasnije pogađa i stativu, a odbijanac u mrežu gostiju posprema trenutno prvi strijelac Lige Martinović, koji će u sam smiraj utakmice postići i drugi pogodak, svoj ukupno šesti, za pobjedu 5-2.

Na Sajmištu se sada lakše diše, iako će trener Biškup imati što kazati svojim pulenima.