Iako je Rakovec odigrao izvrsnih 30 minuta i poveo 2:0, oslabljeni Vatrogasac je u drugom poluvremenu boljom igrom i preokretom došao do pobjede i velikog slavlja
vatrogasac trijumf

U prvom domaćem napadu u prvoj minuti Novoselec je probio po desnoj strani i s 15 metara pucao, ali je lopta završila pored desne vratnice. Mihael Jaić je u sedmoj minuti opasno tukao loptu s 14 metara iskosa s desne strane koju je sigurno uhvatio Galić. Domaćin je inicijativu na terenu pretvorio u vodstvo u 21. minuti. Prekrasnu akciju je započeo Radotović na sredini tereni, loptu je Stojanović proslijedio na desnu stranu do Mihaela Jaića koji je centrirao, a Grgoić volejom s 15 metara zakucao loptu u gornji lijevi kut. Domaći kapetan Grgoić se istaknuo i u 25. minuti kad je 15 metara ponovo svladao vratara Galića. Potom su domaći nogometaši neobjašnjivo stali i prepustili igru gostima koji su to kaznili već u 37. minuti. Ljubek je nakon prodora po desnoj strani s 14 metara uspio između mnoštvo nogu pogoditi domaću mrežu.

U drugom poluvremenu nakon izmjena u domaćoj momčadi, inicijativu su preuzeli gosti i vršili napade prema domaćim vratima. Poslije pogreške u dodavanju Nikole Jaića uslijedio je brzi prodor Horvata po desnoj strani i dodavanje lopte Đeni na 16 metara koji ju je preciznim udarcem smjestio iza leđa nemoćnog Jurića. Potom Rakovec pokušava doći ponovo do prednosti i stvorio je par izglednih prilika za postizanje zgoditaka. Krvarić je u 75. minuti pronašao Grgoića čiji je lob udarac s 14 metara, dok je Galić već bio svladan, završio tik uz prečku. Ponovo je u 78. minuti Krvarić dodao loptu Grgoiću koji je s 11 metara u 100 postotnoj prilici pucao pored desne vratnice. I opet je Krvarić u 80. minuti s lijeve strane ubacio loptu koju je na 14 metara prihvatio Baček, ali je njegov udarac završio u gostujućem bloku. Kazna za domaće promašaje stigla je u 82. minuti. Brzi gostujući kontranapad završio je Rašić udarcem s 20 metara kojeg je Jurić krajnjim naporom obranio, a odbijenu loptu pored skamenjene domaće obrane Horvat je s 5 metara pospremio u mrežu. U samoj završnici bili su uzaludni napadi domaćina koje su igrači Vatrogasca požrtvovnom igrom na vrijeme osujetili pa su bodovi otišli u Zdence Brdovečke.

-Čestitam svojim igračima na velikoj požrtvovnosti i borbenosti koja je na kraju rezultirala i velikom pobjedom, jer smo nastupili bez 7 standardnih prvotimaca. Moram priznati da su domaćini bili bolji tijekom prvog poluvremena, koji nakon vodstva od 2:0 nisu iskoristili bolju igru još kojim zgoditkom i tako riješe pitanje pobjednika. Međutim, kako to nisu uspjeli ostvariti našom boljom igrom u drugom poluvremenu došli smo do pozicije da preokrenemo igru u svoju korist što smo učinili velikim zalaganjem svih igrača. Ovo je velika pobjeda za našu momčad i jačanje samopouzdanja i momčadskog duha u narednim utakmicama- rekao je trener Vatrogasca Davor Orsag poslije trijumfa.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 7. KOLO
NK RAKOVEC – NK VATROGASAC 2 : 3
RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja 70. Sudac: Landeka (Velika Gorica) 7,5. Pomoćnici: Kovač (Velika Gorica) i Huzjak (Zagreb). Delegat: Ivica Bergovac (Dugo Selo).
STRIJELCI: 1:0 Grgoić (21), 2:0 Grgoić (25), 2:1 Ljubek (37), 2:2 Đeno (53), 2:3 Horvat (82)
NK RAKOVEC: Jurić 6, Radotović 6, (od. 65. Dujmić -), Babić 6, Baček 6,5, N. Jaić 6, Očić 6, (od. 60. Krvarić 6,5), Novoselec 6, M. Jaić 6,5, (od. 67. Gašparac -), Grežina 6, Stojanović 6,5, (od. 50. Presečki 6). TRENER: Goran Jurić 6
NK VATROGASAC: Galić 7, Tursan 6,5, (od 46. Rašić 7), Kulaš 7, Barač 7, Ljubek 7,5, Lenić 7, Balagović 7, Đeno 7,5, Horvat 7, Štih 7, Dorinko 7. TRENER: Davor Orsag 7
IGRAČ UTAKMICE: Zdravko Đeno