Rugvičani su kod kuće porazili Slunj s 5:1, revanširavši mu se tako za jesenski poraz
DSC_6948

Dvanaestom ovosezonskom pobjedom nogometaši Rugvica Sava 1976 skočili su na šesto mjesto poretka 4. NL Središte Zagreb. S uvjerljivih 5:1 Rugvičani su kod kuće porazili Slunj, revanširavši mu se tako za jesenski poraz.

Domaća momčad pitanje pobjednika riješila je za samo jedanaest minuta igre. Već u prvoj minuti Emanuel Benković doveo je Rugvica Savu 1976 u vodstvo, da bi deset minuta kasnije Zvonimir Škegro podebljao vodstvo. Tik pred odlazak na odmor Mate Mizan je povisio na 3:0.

Gosti su u 55. minuti preko Karla Baumana smanjili rezultat, no dalje protiv razigranih i raspoloženih domaćih igrača nisu mogli. Do posljednjeg sučevog zvižduka Anto Filipović i još jednom Zvonimir Škegro upisali su se među strijelce za pobjedu od 5:1, koja je mogla biti i uvjerljivija, da je bilo samo malo više koncentracije u završnicama. No, i ovako je dobro poručuju zadovoljni Rugvičani, koji su se plasirali i u finale Kupa NS Dugo Selo, gdje će polovicom lipnja igrati protiv trećeligaša Dugog Sela.

4. NL SREDIŠTE ZAGREB, 29. KOLO
NK RUGVICA SAVA 1976 – NK SLUNJ 5:1 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Benković (1), 2:0 Škegro (11), 3:0 Mizan (43), 3:1 Bauman (55), 4:1 Filipović (70), 5:1 Škegro (75)
NK RUGVICA SAVA 1976: Vidović, Krstanović (od 78. Perković), Kotoraš, Kralj, Ivandić (od 63. Belić), Musa, Zagorec, Škegro, Mizan (od 70. Hrga), Filipović (od 77. Stipić), Benković (od 77. Barberić). TRENER: Romeo Šapina
NK SLUNJ: Katić, Paulić, Špoljarić (od 80. Valentić), Radočaj, Bauman, Božičević, Turkalj (od 73. Salopek), Mance, Barić, Jurčević, Plivelić (od 76. Krizmanić). TRENER: Dalibor Sabljak