Pobjeda The Secret cluba je zaslužena, jer mlada momčad sastavljena velikim dijelom igračima zagrebačkog Zelengaja vratila se iz "mrtvih" u polufinalu, da bi u finalu nadigrala CB Va Bene
DSC_1923

Spušten je zastor na jubilarno 30. izdanje MNT Kup HVIDR-a, koji se od 20. prosinca igrao u Srednjoškolskoj dvorani u Velikoj Gorici uz sudjelovanje 37 momčadi. Do kraja je otišla momčad The Secret cluba, koja je u finalu s 4:2 svladala CB Va Bene. Pobjednička ekipa uz pehar i prijelazni pehar osvojila je i novčanu nagradu od 15 tisuća kuna, dok je poraženoj momčadi pripao pehar i nagrada od 7 tisuća kuna.

Finalni dan nije razočarao, a pobjeda The Secret cluba je zaslužena, jer mlada momčad sastavljena velikim dijelom igračima zagrebačkog Zelengaja vratila se iz “mrtvih” u polufinalu, da bi u finalu nadigrala CB Va Bene. Već nakon minutu i pol semafor je pokazivao 2:0, jer Marinić i Hodak su pogađali mrežu nemoćnog Budimira. Seferović je pet minuta prije kraja prvog dijela vratio “konobare” Va Benea u susret, no dalje jednostavno nije išlo, jer vrata Leona Išeka ostala su zaključana.

Bukvašević je u 30. povisio na 3:1, a nakon što je Išek tri minute prije kraja pogodio prazan gol Va Benea, pitanje pobjednika bilo je riješeno. Robert Matić tek je tridesetak sekundi prije kraja uspio ublažiti poraz svoje momčadi.

Finalni dan uveličao je i gradski vrh predvođen gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom, njegovim zamjenikom Nevenom Karasom, predsjednikom Gradskog vijeća Darkom Bekićem i Anrijem Targušem, koji su uz zamjenika župana Zagrebačke županije Ervina Kolarca, predsjednika HVIDR-e Željka Klasnića te Nenada Črnka i Željka Mihalja dodjeljivali nagrade najboljim ekipama i pojedincima.

Najboljim vratarem proglašen je Leon Išek iz pobjedničke ekipe, njegov suigrač Josip Marinić najbolji je igrač turnira, dok je prvi strijelac sa šest zgoditaka Josip Brkić (SC Flegar). Trofej za fair play uručen je ekipi Iličić Monta.