Vrbovec je ostao na 17 dosadašnjih bodova i opasno se približio zoni ispadanja
vt3

Nogometaši Vrbovca u 19. kolu 3. NL Centar teško su stradali na proljetnoj premijeri pred svojim malobrojnim navijačima od Trešnjevke – gosti s Grabe pobijedili su 4-1.

Iako oslabljen za četvoricu standardnih prvotimaca (Babić, braća Tolić i Zrinščak), Vrbovec je obećavajuće krenuo u susret, Martinović je lob-udarcem u 13. minuti prebacio gostujućeg vratara Lončarića, ali je lopta odsjela na prečki. Gosti su onda u 22. minuti poveli golom Burića. Dvije minute kasnije iz slobodnog udarca s oko 25 metara poravnao je Josip Colarić.

Malo kasnije u prilici je bio Martinović, ali je Lončarić izbacio u korner. Uzvratio je minutu do odmora Josipović, ali domaći vratar Kralj dobro ulazi u blok i spašava mrežu, a samo minutu kasnije je kapitulirao – svoj drugi pogodak glavom je u suprotan kut zabio Burić. U nastavku susreta Zeleni su zabili još dva puta – u 62. minuti Burić postiže hat-trik, a konačan rezultat postavlja u 78. Radović, netom što je zamijenio upravo Burića.

Vrbovec je tako ostao na 17 dosadašnjih bodova i opasno se približio zoni ispadanja. Sada mu predstoji odgođena utakmica u srijedu s Gajem u Maču, a iduću subotu u Petrinji s Mladosti.