Niti najveći optimisti nisu slutili da će nogometaši Vrbovca na startu novog prvenstva 3. NL Centar uknjižiti bodove protiv Gaja iz Mača
vg

Niti najveći optimisti nisu slutili da će nogometaši Vrbovca na startu novog prvenstva 3. NL Centar uknjižiti bodove protiv Gaja iz Mača. Bez najboljeg strijelca Josipa Colarića (bolovi u leđima) i s pomlađenom momčadi trener Dražen Biškup s velikom je dozom strepnje očekivao start ovog prvenstva. Na kraju se pokazalo bezrazložno, jer su igrači koji su istrčali na teren-nakon početnog blagog nesnalaženja – pohvatali konce igre i na kraju potpuno zasluženo slavili. Na semaforu je kraju stalo zapisano 5-2!

Prvo je poluvrijeme pripalo gostima iz Zagorja, koji su poveli golom Haramusteka već u 5. minuti susreta. Domaćin je priprijetio ozbiljnije tek u 32. minuti, kada je Ćosićev udarac s ruba kaznenog prostora golman Pervan skrenuo u korner. Potkraj prvog dijela susreta gosti su imali još dvije prigode, a najveću je propustio Cvrtila u 45. minuti, kada je pogodio vanjski dio mreže.

Zato drugi dio utakmice u cijelosti pripada domaćinu. Već u 47. minuti volej-udarac lijevom nogom Martinovića završava u mreži. Deset minuta kasnije Crveni dolaze u prednost, nakon autogola Ivetića. U 60. minuti Martinović postiže i drugi svoj pogodak za 3-1, nakon asistencije Bubnjara. Pokušao je u 65. minuti lobom pogoditi prazan gol gostiju i Slišković, ali je Pervan vršcima prstiju izbacio u korner. Malo kasnije Vrbovec dolazi do novog 4-1 vodstva, pogotkom Martina Tolića iz velike gužve, a onda u 79. minuti svoj hat-trick postiže Martinović za 5-1. Gaj u smiraju utakmice iz prekida uspijeva smanjiti rezultat na 5-2, pogotkom Kiša.

Utakmicu je pratilo najmanje 500 gledatelja, među kojima je bio i velik broj gostujućih navijača. Naravno, razumljivo je bilo neizmjerno zadovoljstvo domaćeg stratega Dražena Biškupa, kao i predsjednika Kluba Mate Jelića.