Do treće uzastopne pobjede Mraclin je došao slavljem nad Lonjom koja je u Novoj grabi poražena s 3:1
DSC_5943

Vrlo dobrom igrom većim dijelom utakmice Mraclin je sasvim zasluženo u Novoj grabi svladao Lonju. Trener Marko Pancirov sjajno je pripremio momčad, koja je ispunila sve zahtjeve koji su stavljeni pred njih. Za takvu igru igrači su nagrađeni pobjedom od 3:1.

-Igrači su odradili sve traženo. Uostalom, kada je pred vama ovako kvalitetan protivnik onda i moraš odraditi utakmicu u svim segmentima na najvišoj razini. Moji dečki su to napravili. Limitirali smo njihovu kvalitetu, a time je do izražaja došla naša kvaliteta. Odigrali smo jednu sjajnu utakmicu- nakon utakmice će zadovoljni trener Mraclina Marko Pancirov, koji vjeruje kako njegova momčad može nastaviti i dalje u istom ritmu.

Stvari po Mraclin nisu krenule najbolje jer gosti su u 29. minuti zgoditkom Fluke iz blizine poveli s 1:0. Usporili su gosti nakon toga, što su domaći nogometaši kaznili u 43. minuti. Bio je to period nešto bolje igre domaćeg sastava, kojem je izjednačenje donio jedan od najmlađih na terenu, Željko Babić kojem je to prvi pogodak u dresu Mraclina.

U drugih 45. minuta igrači Mraclina u svim su segmentima nadigrali goste iz Lonjice. Trenutak odluke dogodio se u 60. minuti kada je Filip Oroz prekršajem u šesnaestercu zaustavio Brunu Augustića. Prestroga odluka prema mišljenju gostujućih igrača, koji su okružili suca Zlatka Ilčića, koji je ostao dosljedan svojoj odluci. Siguran realizator s bijele točke bio je Bruno Augustić.

Imala je domaća momčad nakon toga dvije stopostotne prilike preko Josipa Jurića i Juraja Cvetnića koje je sjajno zaustavio vratar Petar Jerković, koji je ostao nemoćan u 75. minuti kada su domaći igrači odigrali najljepšu akciju na utakmici. Bio je to mat u tri poteza. Loptu je povukao Jurić koji je proigrao Augustića koji je nesebično asistirao Desputu koji je elegantno zakucao loptu u mrežu za novo veliko slavlje domaćih igrača i navijača.