Samoborci su očekivani, ali teško osvojili tri boda protiv Rakovca u kojoj je utakmica bila odigrana na granici regularnih uvjeta i riješena u dramatičnoj završnici utakmice
024

Samobor je odmah na početku utakmice krenuo napadački i zagospodario po maglovitom vremenu na blatnjavom, teškom i klizavom terenu protiv Rakovca. U 3. minuti Krajačić dodaje loptu Štulecu koji s 11 metara puca, ali lopta završava pored desne vratnice. Samobor dolazi do vodstva u 7. minuti jer je Krajačić uposlio Štuleca koji je ovaj puta s 10 metara pospremio loptu u domaća vrata. U brzom kontranapadu gostiju u 18. minuti Voloder je proigrao Štuleca čiji je šut s 11 metara obranio Jurić. Samobor je povećao vodstvo u 18. minuti iz lijepe akcije u kojoj je Ištuk asistirao Štulecu koji s 11 metara pogađa u lijevi donji kut. Opuštanje gostujuće obrane u 36. minuti kaznio je Presečki koji je s 15 metara svladao vratara Štefkovića. U 44. minuti Grgoić se našao u izglednoj prilici da izjednači rezultat, ali je njegov udarac s 11 metara završio iznad gostujućih vrata.

U drugom poluvremenu domaćin je uspostavio ravnotežu pa su gosti po izuzetno raskvašenom terenu teško dolazili do izglednih prilika za postizanje golova. Krajačić je mogao riješiti pitanje pobjednika u 51. minuti, ali je njegov udarac s 14 metara obranio Jurić. Nova izgledna prilika za Samobor zbila se u 61. minuti, ali je Ištuk s 15 metara pucao iznad domaćih vrata. Galić je u 73. minuti proigrao Štuleca koji je s 14 merara tukao uz lijevu vratnicu. Rakovec je u opasno prijetio preko Novoselca i Presečkog pa je utakmica u rezultatskom smislu bila neizvjesna do samog završetka. U dramatičnoj završnici u 90. minuti konačno je riješeno pitanje pobjednika. Lovrić je dijagonalom izbacio Štuleca kojeg je u kaznenom prostoru srušio Jurić pa je sudac Spudić opravdano pokazao na bijelu točku. Štulec je sigurno izveo kazneni udarac i neobranjivo pogodio u lijevi donji kut za konačnih 3:1 za Samobor.

Rakovec je odigrao jednu od najboljih utakmica u jesenskom dijelu, ali nije mogao dalje od časnog poraza protiv Samobora koji je jedan od glavnih favorita za osvajanje jesenskog naslova. Da su Rakovčani odigrali ovako borbeno i krajnje požrtvovno i u ostalim utakmicama imali bi na svom kontu puno više bodova. Kod Rakovca bolji od ostalih bili su: Ivan Presečki, Nikola Jaić, Ivan Stjepanović, Nikola Jendriš i Ivica Grgoić.

Samobor je opravdavao ulogu favorita koji se nije mogao dokazati u potpunom svijetlu zbog izuzetno teškog terena koji je onemogućavao bilo kakvu ozbiljnu kvalitetnu i kombinatornu igru. U svakom slučaju Samobor ima respektabilni sastav i na trećeligaškoj razini koji je bio bolji tijekom većine utakmice i zasluženo osvojio nova tri boda u borbi za titulu jesenskog prvaka. Kod Samobora istakli su se svojom igrom: Željko Štulec, Marko Kolar, Matej Ivkovčić, Tomislav Makarun i Zvonimir Guliš.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 16. KOLO
NK RAKOVEC – NK SAMOBOR 1:3 (1:2)
RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja: nema.
Sudac: Matija Spudić (Ivanić-Grad) 7. Pomoćnici: Krunoslav Anić (Križ) i Hrvoje Tišljar (Križ). Delegat: Danko Uroić (Gradečki Pavlovec).
STRIJELCI: 0:1 Štulec (7), 0:2 Štulec (18), 1:2 Presečki (36), 1:3 Štulec (90-11m)
NK RAKOVEC: Jurić 6, Novoselec 7, Babić 6, Krvarić 6 (od 46. Pavlović 6,5), Jendriš 7, N. Jaić 7, Stjepanović 7, M. Jaić 6, (od 64. Đorđević -), Presečki 7, Grgoić 7, Stojanović 6.
TRENER: Željko Radotović 6
NK SAMOBOR: Štefković 7, Burić 7, (od 54. Lovrić 7), Makarun 7,5, Kolar 7,5, Ivković 7,5, Brčić 7, Štulec 8, Voloder 7, (od 72. Kotarski -) , Krajačić 7, Guliš 7,5, Ištuk 7, (od 65. Galić -).TRENER: Franjo Pužin 7
IGRAČ UTAKMICE: Željko Štulec