U sastav Rugvice nakon duže pauze vratio se Roko Grbeša koji je povratnički nastup okrunio s tri gola
DSC_2200

Poraz od Ivančice u redovima Rugvice nije ostavio previše traga. Pobjednička serija u Ivancu je zaustavljena, da bi momčad sinoć pobjedom protiv druge momčadi Rudara započela novu. Domaći su rukometaši na kraju uzbudljive i neizvjesne utakmice slavili s 28:26.

Rugvica je u susret ušla oslabljena za neigranje iskusnih Momčila Filipovića i Josipa Milkovića, no zato je u momčadi nakon dužeg izbivanja ponovno bio Roko Grbeša, koji je povratak na parket okrunio s tri pogotka. Njegov povratak dogodio se u najbolje vrijeme, jer U-17 momčad kroz desetak dana očekuje Završnica Prvenstva Hrvatske, gdje će Grbeša biti itekako važan kotačić u mozaiku trenerskog dvojca Vicić-Džigumović.

Županijski sraz protekao je u velikoj borbi, a jedini koji se nisu uklopili u utakmicu bio je sudački par Ivan Bednjanec/Josip Ivančić, koji su svojim odlukama izazivali velike reakcije jedne i druge klupe, kao i kod i velike većine okupljenih gledatelja. Prvi dio je protekao u rezultatskoj prednosti gostiju koji su na odmor otišli s +3 (13:16), da bi početkom nastavka imali i najvećih +4.

Do isteka 45. minute domaći su rukometaši uspjeli anulirati zaostatak, nakon čega je uslijedila igra gol za gol pri čemu su rukometaši iz Ruda lovili minimalnu prednost Rugvičana, koji su tri i pol minute prije kraja golom Borovca otišli na +2 (26:24), čime su prelomili utakmicu i uknjižili 22. prvenstvenu pobjedu.