Domaći rukometaši tek u završnih desetak minuta uspjeli su slomiti otpor gostiju iz Varaždina za pobjedu 28:26
DSC_6482

Pobjednički zalet rukometaša Rugvice prije dva tjedna zaustavili su rukometaši Siska, koji su tako ostali jedina neporažena momčad lige. U međuvremenu Rugvičani su se modno dotjerali te su u večerašnjem susretu protiv druge ekipe Varaždina 1930 na parket istrčali u novoj sportskoj opremi.

Protivnik je u Rugvicu došao s nekoliko pojačanja iz prve ekipe, koja zbog reprezentativnih obaveza ima slobodan vikend, dok su domaći rukometaši bili lišeni usluga najboljeg strijelca lige Nikole Ivankovića. No, bez onoga koga nema bez njega se mora. Svjesni su toga bili domaći rukometaši koji su uspjeli u završnih desetak minuta slomiti otpor gostiju za pobjedu 28:26 i za početak novog pobjedničkog niza.

Nije to bila odviše lijepa i atraktivna utakmica. S jedne i druge strane vidjela se velika želja za pobjedom, a na kraju je presudilo iskustvo domaće momčadi koja je većim dijelom susreta bila u rezultatskom minusu. Najvećih +3 gosti su imali u tri navrata (18:21, 19:22, 20:23, 21:24). Posljednji puta u 49. minuti, da bi Rugvičani u preostalom vremenu serijom 7:2 prelomili susret u svoju korist.

Sa sedam pogodaka prvi strijelac domaće momčadi bio je Filip Brkić, dok je šest pridodao Momčilo Filipović, a u presudnim trenucima s važnim obranama istaknuo se i vratar Nikola Lončar. Kod Varaždina 1930 najbolji strijelac bio je Dino Divjak s 9 pogodaka.