Ostaje žal za pobjedom

Susret protiv Đakova završio je 23:23, iako su domaći rukometaši imali vodstvo više od 50 minuta
DSC_7209

Rukometaši Rugvice na pobjedu na domaćem parketu čekaju još od prvog kola i pobjede nad susjedom iz Dugog Sela. Nakon toga, na domaćem su parketu osvojena četiri boda.

Nažalost, svaka od tih utakmica završila je bez pobjednika, uključujući i jučerašnju protiv Đakova. Šteta, jer za borbenost i prikazano na terenu igrači su zaslužili pobjedu i dva boda. No, dalje od 23:23 nije se moglo.

Utakmica protiv Đakova u domaćim je redovima označena kao jedna od onih u kojima se nema prava na pogrešku. Taktički dobro pripremljeni Rugvičani odigrali su sjajnu partiju u obrani, pogotovo u prvih trideset minuta kada su gostima dopustili samo 8 zgoditaka. Dobar je u tim trenucima bio i vratar Hrka s devet obrana, pri čemu su bila dva sedmerca. U napadu se igralo strpljivo, a takva igra domaćinu je na ulasku u 25. minutu donijela +4 (10:6). Mali pad u igri omogućio je gostima da do odlaska na odmor smanje na -2 (10:8).

Iako su gosti u nastavak ušli s dva uzastopna pogotka, Rugvičani uzvraćaju serijom 3:0 za vodstvo 13:10. Imali su domaćini u više navrata tijekom drugog dijela +3. Gosti su tek u četiri navrata došli do izjednačenja. Do posljednjeg 50 sekundi prije kraja. Ostalo je domaćoj momčadi dosta vremena do kraja, zatražila je klupa time out no šut Tiana Borovca nije završio gdje je trebalo, što je gostima 15-ak sekundi prije kraja omogućilo čak i napad za pobjedu koji nisu uspjeli realizirati.

U domaćim redovima nakon svega ostaje žal, jer dvije “crne rupe” pred kraj prvog i drugog dijela kada su po pet minuta ostali bez gola, na kraju su ih koštale pobjede. Tian Borovec s osam golova bio je prvi strijelac Rugvice, dok je za goste pet postigao Petar Jarčević.