Rukometaši Gorice u Labinu slavili s 31:29
DSC_7027

U sjajnoj atmosferi Sportskog centra Franko Mileta u Labinu, gdje se prema riječima gostoljubivih domaćina okupilo gotovo 900 gledatelja rukometaši Gorice osvojili su nova dva izuzetno važna boda u borbi za ostanak u Premijer ligi. Rudan, Goričanima izgleda odgovara, budući da su ih porazili u sva tri ovogodišnja susreta. Jučer, kao i za nedavnog gostovanja odlučivala je jedna lopta i baš kao i tada i ovoga je puta otišla na stranu Gorice čiju su igrači slavili s 31:29.

Sjajno je Gorica odradila prvih trideset minuta (12:14) u kojima je obrana funkcionirala besprijekorno, dok je napad bio nepogrešiv. Nudili su se domaćini već u tim trenucima, no igrači trenera Andrije Nikolića nisu se uspjeli odvojiti na značajniju prednost. Nažalost, taj ritam nije zadržan prilikom ulaska u drugih trideset minuta te su domaći igrači nošeni gromoglasnim navijanjem svojih navijača u samo pet minuta -2 pretvorili u +2, nešto kasnije imao je Rudan i +3.

No, još jednom su igrači Gorice pokazali snagu i karakter. Nišanske sprave namjestio je Jakov Vrdoljak koji je u nastavku postigao pet zgoditaka, a mudar potez povukao je i trener Andrija Nikolić koji je u trenucima dok se lomio rezultat u vatru gurnuo Filipa Goričaneca. Ovaj ga nije razočarao, kao ni nitko od igrača koji su dali svoj maksimum.

Kapetan Hrvoje Ceković odigrao je kapetanski, a njegov zgoditak za 29:30 pola minute prije kraja bio je ključan u nastojanju da Gorica ostane neporažena. U preostalom vremenu domaći igrači nisu uspjeli doći do vratara Sladoljeva, već su sa zvukom sirene na prazan gol primili još jedan pogodak za veliko slavlje igrača na terenu, ali i direktora i dolje potpisanog na tribini, kojima su korektni domaćini čestitali na pobjedi.

Slavlje s terena preselilo se i u autobus gdje je kapetan Ceković predvodio pjesmu sve do Zagreba. Uskrs su tako Goričani dočekali u autobusu, koji iz Labina odvozi samo pobjednike, jer šaljivi vozač u više je navrata prilikom polaska istaknuo kako on još u Labinu nije doživio poraz. Ima čovjek tri odlaska tamo (Gorica dva puta i jednom Sesvete) i stopostotni učinak.

-Ti si od sada naš vozač, gdje god idemo ti nas voziš- kazao je na rastanku sportski direktor Dragutin Kovačević.

Novo okupljanje trener Andrija Nikolić dogovorio je za utorak kada počinje priprema operacije Sesvete, koje u subotu dolaze u Veliku Goricu. Možebitnom pobjedom Goričani bi zasjeli na tron Lige za ostanak i jednom nogom u najboljem društvu bili i sljedeće sezone.

PREMIJER LIGA- LIGA ZA OSTANAK, 5. KOLO
RK RUDAR – HRK GORICA 29:31 (12:14)
RK RUDAN: Derossi 1, Dukić, Mileta 5, Gajica, Šehić, Juričić 8 obrana, Vozila, Ratkajec 6, Štingl, Bučaj 2, Kostić 1, Ćopić 2 obrane, Griparić, Miličević, Marić 3, Puljić 11.
HRK GORICA: Ceković 5, Marjanović, Laljek 3, Goričanec 1, Negran 1, Zrinušić, Klarica 3, Šalić, Ćavar 5, Ljubić 4, Sladoljev 10 obrana, Žarković, Šafranko 1, Tomašić, Vrdoljak 8, Totić 1 obrana.