Rudaru važni bodovi u Velikoj Gorici

Nakon još jednog posrtaja u redovima Gorice trebaju se zapitati što i kako dalje, jer ugled koji se stjecao i gradio posljednjih desetak godina, nepobitno se urušava
DSC_8758

“Rudar, Rudar!”s oduševljenjem su izvikivali malobrojni navijači iz Ruda, nakon što su igrači njihova kluba došli do značajne pobjede u Velikoj Gorici, kojom su napravili ogroman korak prema očuvanju premijerligaškog statusa, dok se gorički brod ozbiljno nakrivio. Zvona za uzbunu, nakon drugog uzastopnog poraza ozbiljno zvone, jer gorički se klub trenutno nalazi na poziciji koja vodi u dodatno razigravanje za ostanak u društvu najboljih.

Nakon bolnog poraza od Metković-Mehanike, poraz od Ruda 27:25 još teže pada, svima kojima je klub pri srcu. Imali su domaći igrači sve u svojim rukama, no u završnici susreta sve su prosuli i priuštili svojim navijačima još jednu gorku pilulu. Početak utakmice nije sugerirao takav rasplet. Sjajnim otvaranjem Gorica je već u 9.minuti imala +5 (6:1).

Do odlaska na odmor prednost je narasla na +6 (15:), da bi u nastavku domaći igrači otišli i na +7 (16:9, 17:10) i stali. Rudari su to iskoristili i korak po korak topili prednost te serijom 17:8 u preostalom vremenu došli do pobjede i uz stihove Dražen Zečića i “Boema u duši”. Sasvim zasluženo, jer nisu se predavali niti na -7, a do prvog su vodstva stigli tek na ulasku u 57. minuti.

Nakon još jednog posrtaja u redovima Gorice trebaju se zapitati što i kako dalje, jer ugled koji se stjecao i gradio posljednjih desetak godina, nepobitno se urušava. Vrijeme je za maksimalnu mobilizaciju na svim razinama, kako bi se u naredna dva kola u gostima kod Kaštela i domaćem susretu protiv KTC-a osvojili prijeko potrebni bodovi.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA OSTANAK, 1. KOLO
HRK GORICA – RK RUDAR 25:27 (15:9)
HRK GORICA: Turčić 1 obrana, Ceković 11, Turkalj, Dujić, Čakarić 2, Solariček, Sorić 9 obrana, Laljek 4, Malin 1, Svržnjak 4, Barišić, Starčević 1, Antonić, Cvitaš, Cikatić 2. TRENER: Tomislav Mesarov
RK RUDAR: Gošić 11 obrana, Skendrović, Runtas, Glivetić 3, M. Štajnkler 6, Škiljan, Trčak, Lencović 1, T. Štajnkler 2, Grgečić 5, Neralić 1, Bartolić, Kasap 3, Martinko, Lopac 6, Ćosić. TRENER: Alen Dujmić