Poraz koji peče

Sisak je u Dugom Selu slavio s 29:25
DSC_0547

S velikim nestrpljenjem čekala se nova rukometna sezona u Dugom Selu, gdje su se ovog ljeta dogodile brojne promjene. Umjesto Vlade Šole, koji je momčad vodio lani, na klupu je sjeo Filip Horvat, koji je s uspjehom zadnjih sezona radio u ženskom klubu. Uz njega, u klub su stigli Valentino Valentaković, Antonio Kranjčević i Fran Cvjetičanin te povratnici Leo Lisica i Dominik Šuker.

Okupilo se na premijeri i podosta gledatelja, a svojih pet minuta dobili su i najmlađi članovi kluba koji su s igračima istrčali na teren. Svi preduvjeti za utakmicu bili su tu, no nažalost nakon utakmice malo tko je pričao o utakmici, svima su puna usta bila neujednačenog sudačkog kriterija Hrvoja Čačića i Frana Josića koji su u nadasve mirnom susretu podijelili čak 24 minute isključenja, dok su 11 puta pokazali na liniju sedam metara (osam puta za goste, opa). Nezadovoljan sudačkim kriterijem direktan crveni karton dobio je službeni predstavnik domaće momčadi Zvonko Kaleb, dok je nadasve mirni Horvat uz žuti karton u 22. minuti dobio i dvije minute isključenja.

Upravo u tim trenucima odigrana je i glavnina utakmice u kojoj su gostujući rukometaši od 8:8, serijom 9:1 odjurili na 17:9, čime su riješili pitanje pobjednika. Pokušali su se domaći rukometaši u nastavku susreta vratiti u čemu su i uspjeli, jer -8 su smanjili na podnošljivih -4, čime su pokazali karakter, jer nisu potonuli do kraja, već su se pokazali kao tvrd i čvrst protivnik.