Do pogodaka kojima su napokon upisali pobjedu riječki nogometaši su došli tijekom drugog poluvremena
DSC_2936

U ogledu dva posljednja kluba na ljestvici SuperSport HNL-a nogometaši Rijeke u gostima su svladali Goricu 2-0 te time upisali tek drugu pobjedu ove sezone. Do pogodaka kojima su napokon upisali pobjedu riječki nogometaši su došli tijekom drugog poluvremena. Prvo je Prince Ampem zabio u 56., dok je u 68. s bijele točke miran i precizan bio Alen Halilović za konačnih 2-0.

Od samog početka obje su se momčadi postavile posve otvoreno. I jedni i drugi su tražili pobjedu jer bod iz ove utakmice nije im puno pomagao u njihovim nastojanjima da napuste donji dom ljestvice. U prvom poluvremenu bolje je djelovala Rijeka, a najistureniji igrači, Ampem, Halilović i Vučkić, bili su prilično razigrani.

No, nekoliko dobrih situacija pred domaćim vratima tijekom prvog dijela nisu donijele pogodak. Na kraju prvog poluvremena ozbiljno je zaprijetila i Gorica, ali su se Ndockyt i Fruk spetljali u samoj završnici akcije.

Rijeka je povela u 56. minuti kada je Prince Ampem, malo iskosa, pogodio za ogromno slavlje riječkih nogometaša i prvi pogodak tog kluba otkako ga je trenerski preuzeo talijanski strateg Serse Cosmi. Do 2-0 Rijeka je došla u 68. minuti. I tada je Ampem bio u krupnom planu jer je iznudio jedanaesterac nakon prekršaja Ndockyta, što je od strane suca koji je prvo ostao nijem, potvrđeno VAR provjerom. Jedanaesterac je realizirao Alen Halilović.

Do kraja se Gorica pokušala vratiti u igru, no nije bila ni blizu toga. Najbolju šansu u 75. minuti je propustio Cruz.