rakovec momčad

Jedan od glavnih favorita za osvajanje ovogodišnjeg kupa Nogometnog središta Vrbovec petoligaš Rakovec je protiv oslabljene momčadi Croatije iz Nove Kapele, koja je nastupila sa samo 9 igrača, zabilježio visoku pobjedu 11:2 i plasirao se u polufinale kupa NS Vrbovec.

Croatia je nastupila bez 9 standardnih igrača: Babića, Bogdana, Đele, Jukića, Marinića, Marjanovića, Šimunovića, Marka i Matije Valeckog pa je bilo teško za očekivati da se desi neko čudo u Rakovcu. U prvih 20 minuta utakmice dobrano su se ispromašivali Stojanović, Grgoić, Radotović, Brlečić i Novoselec, a s druge strane vratar gostiju Marković se istaknuo svojim obranama.

Rakovec je poveo u 20. minuti nakon što je domaći kapetan Grgoić prošao po lijevoj strani i asistirao Stojanoviću na 5 metara koji je plasirao loptu u gostujuću mrežu. Do povećanja domaćina došlo je u 31. minuti poslije Brlečićevog centaršuta s desne strane, Stojanović je s glavom sa 7 metara postigao efektan pogodak. Potom se raspala gostujuća obrana pa je već u 32. minuti Grgoić nakon solo akcije s 10 metara postigao gol. Stojanović je u 33. minuti dodao loptu mladom Radotoviću koji je iz blizine svladao Markovića. Dominik Baček je postigao u 35. minuti najljepši zgoditak na utakmici jer je s 15 metara iskosa s lijeve strane pogodio i lijevi gornji kut nemoćnog Markovića. Prvo poluvrijeme završio je novim pogotkom za Rakovec u 37. minuti jer je Grgoić iz gužve petom gurnuo loptu u gostujuću mrežu.

U drugom poluvremenu domaći trener Radotović pružio je priliku mladim igračima Rakovca koji su se odužili angažiranom igrom i golovima. Novoselec je u 48. minuti snažno pucao s 15 metara, a odbijenu loptu Stojanović je sa 6 metara pospremio iza leđa Markovića i postigao hat trick. U 64. minuti Madžar je preciznim udarcem s 14 metara pogodio u gornji lijevi kut. Ježeka je u 66. minuti u vlastitom kaznenom prostoru srušio Arley pa je sudac Bukovčan opravdano dosudio kazneni udarac. Udarac s bijele točke sigurno je izveo Robert Salaj. Gašparec je u 73. minuti ubacio s lijeve strane, a najviši u skoku je bio Badenić koji glavom matira Markovića. Poslije prodora pod desnoj strani u 79. minuti Pavlović je centrirao, a Krvarić se upisao u strijelce. Gosti su u 82. minuti izveli brzi kontranapad pod desnoj strani u kojem je Ježek idealno dodao Robertu Salaju koji je s 12 metara prizemnim udarcem svladao Jurića. Golijadu na utakmici završio je u 88. minuti utakmice Badenić svojim drugim golom.

Kod domaćina su se svojom igrom istakli: trostruki strijelac Stojanović, Grgoić, Grežina, Badenić, Baček i Brlečić, a kod gostiju Ježek, R. Salaj i Marković.
Napomenimo na kraju da je Željko Radotović ušao u anale rakovečke nogometne povijesti kao najuspješniji trener jer je u svom debiju ostvario najveću pobjedu do sada u jednoj službenoj utakmici 10:2.

KUP UTAKMICA
NK RAKOVEC – NK CROATIA 11:2
RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja 50.
Sudac: Ivan Bukovčan (Cubinec) 7, pomoćnice Helena Blažic (Bolč), Kristina Vitez (Vrbovec).
Delegat: Marinko Kostiha (Žabnica).
STRIJELCI: 1:0 Stojanović (20), 2:0 Stojanović (31), 3:0 Grgoić (32), 4:0 Radotović (33), 5:0 Baček (35), 6:0 Grgoić (37), 7:0 Stojanović (48), 8:0 Madžar (64), 8:1 R. Salaj 11m (66), 9:1 Badenić (73), 10:1 Krvarić (79), 10:2 R. Salaj (82), 11:2 Badenić (88)
NK RAKOVEC: Jurić 7, Arley 7, Novoselec 7 (55. min. Badenić 7,5), Grežina 8, Radotović 7 (od 61. min. Gašparec 7), Jaić 7, Brlečić 7,5 (od 50. min. Pavlović 7), Stojanović 8 (od 55. min. Madžar 7), Babić 7,5 (od 50. min. Krvarić 7), Baček 7,5, Grgoić 8. TRENER: Željko Radotović 7,5
NK CROATIA: Marković 6,5, Vodopija 6, T. Salaj 6, Tokalić 6, Ježek 7, V. Salaj 6, R. Salaj 6,5 Šalamun 6, Špicar 6. TRENER: Nenad Raosavac 6
IGRAČ UTAKMICE: Jure Stojanović