U prijateljskom susretu odigranom u Banovu Rakovec je domaći Ban Jelačić porazio s 5:2
016

Od prvog momenta utakmice petoligaš iz Rakovca zagospodario je na terenu i pitanje pobjednika riješio u pola sata igre protiv anemične momčadi Ban Jelačića. Gosti dolaze u rano vodstvo već u 5. minuti nakon proigravanja Arleya dubinskom loptom Martineza koji je s lijeve strane s 11 metara preciznim udarcem svladao vratara Brlekovića. Arley je u 15. minuti pogodio desnu vratnicu nakon udarca s 25 metara, a Patrik Baček je uzdrmao domaću vratnicu u 18. minuti.

Rakovec povećava vodstvo u 25. minuti nakon što se Stojanović oslobodio svojeg čuvara i potom sa 16 metara snažnim udarcem pogodio u desni donji kut. Sve je bilo riješeno već u 28. minuti, jer je Očić izborio loptu na sredini terene i proigrao do Mihaela Jaića koji asistira Patriku Bačeku, koji s 10 metara neumoljivo trese mrežu domaćina.

Banovčani su u drugom poluvremenu povezali svoje redove, zaigrali agresivnije i požrtvovnije i počeli vršiti pritisak prema gostujućim vratima. Međutim, pogrešku Brlekovića u 53. minuti kaznio je Martinez koji je presjekao loptu i s 10 metara neobranjivo pogodio u gornji lijevi kut.Brzi kontranapad gostiju povukao je u 56. minuti Očić koji je dijagonalom pronašao Stojanovića koji je s 15 metara po drugi puta postigao prekrasan zgoditak.

Lijepu akciju izveli su gosti u 68. minuti po lijevoj strani u kojoj je Dominik Baček ubacio prizemnu loptu, a Mihael Jaić s 10 metara pogodio za goste i treći puta vratnicu. Aračić je u 76. minuti snažno potegao s 14 metara, ali je pogodio desnu vratnicu vratara Jurića što je bila najava i za domaće golove. Kod izvođenja slobodnog udarca u 81. minuti Aračić je kratko dodao Domagoju Škrinjaru koji je sa 16 metara snažnim i preciznim udarcem spremio loptu iza leđa Jurića. Solo akcija Hrena u 88. minuti i potom dodavanje neometanom Mateju Petraku rezultiralo je drugim golom za Banovčane, koji su tako u samoj završnici utakmice ublažili poraz.

Utakmica je odigrana pod reflektorima uz rominjanje kiše i 30-tak najvjernijih navijača obiju momčadi koji su mogli uživati u sedam prekrasnih golova.

PRIJATELJSKA UTAKMICA
NK BAN JELAČIĆ – NK RAKOVEC 2 : 5
BANOVO. Igralište NK Ban Jelačić. Gledatelja 30.
Sudac: Bukovčan (Cubinec).
STRIJELCI: 0:1 Martinez (5), 0:2 Stojanović (25), 0:3 P. Baček (28), 0:4 Martinez (53), 0:5 Stojanović (56), 1:5 Do. Škrinjar (81), 2:5 Matej Petrak (88).
NK BAN JELAČIĆ: Brleković, D. Tarandek, Mikulić, Z. Tarandek, V. Ronjak, I. Ronjak, Juričić, S. Uremović, Colarić, Aračić (još su igrali: D. Uremović, De. Škrinjar, Hren, Martinjak, Hadrović, Do. Škrinjar, Mateo Petrak, Matej Petrak). TRENER: Mladen Falčević
NK RAKOVEC: Jurić, D. Baček, Babić, N. Jaić, Jendriš, Arley, M. Jaić, Očić, Stojanović, P. Baček, Martinez (još su igrali: Habijanec, Krvarić, Madžar, Pavlović, Radotović, I. Novoselec, Brlečić, A. Novoselec, Badenić). TRENER: Goran Jurić