U prvom proljetnom kolu bodove sa Sajmišta odnijele su Ponikve koje su slavile s 2:0
019

Nakon pobjede u prošlom kolu na Pešćenici kod HAŠK-a, nogometaši Vrbovca podbacili su pred domaćom publikom. U prvom proljetnom kolu bodove sa Sajmišta odnijele su Ponikve koje su slavile s 2:0.

U prvom poluvremenu bolja igra Vrbovca koji je stalno vršio pritisak prema gostujućim vratima i koji je stvorio nekoliko prilika koje braća Domagoj i Josip Colarić nisu realizirali. Slišković je u 20. minuti ubacio s lijeve strane, a Domagoj Colarić s 11 metara puca pored desne vratnice. U 27. minuti Merlin je dodao loptu Domagoju Colariću koji ovaj puta s 10 metara pogađa vratara Orlovića. Lijepu akciju domaćina u 44. minuti započeo je Mašić, a Ćosić izbacio Sliškovića koji bježi svojim čuvarima i na drugoj stativi pronalazi Josipa Colarića koji snažno tuče iznad vratnice.

U nastavku prvu pravu akciju Ponikve su pretvorili u pogodak u 49 minuti. Pored nonšalantne domaće obrane Brajko je asistirao Katiću koji je izvanredno reagirao i preciznim udarcem 15 metara svladao vratara Jelavića. Ubrzo potom Zagrepčani su izveli kontranapad u 54. minuti po desnoj strani u kojem je Bartolić ubacio loptu, a Brajko sa 7 metara glavom zakucao loptu u domaću mrežu. Potom su Vrbovčani bacili sve karte napad ne bili došli do poravnanja rezultata.

Režabek je u 58. min ubacio korner s lijeve strane, a udarac Salatovića glavom završio pored desne vratnice. Brzu akciju gostiju u 78. minuti okončao je Azizi snažnim udarcem s 14 metara kojeg je izvrsno obranio Jelavić. Prodor Sliškovića u 80. minuti i njegov ubačaj nije u pogodak pretvorio Josip Colarić koji je sa 7 metara glavom pucao iznad gostujućih vrata. U jeku domaćih napada u 88. min domaćoj obrani pobjegao je Camara, ali se obranom ponovo istaknuo Jelavić.

Uzaludni napadi domaćina u samoj završnici utakmice da se barem postigne počasni zgoditak, razbijali su se u gustom bloku Zagrepčana, koji su tako iz Vrbovca zasluženo odnijeli sva tri boda.