DINAMO

Derbi susret 22. kola Jedinstvene županijske lige odigran je u Lukavcu gdje je do toga trenutka vodeća momčad ugostila četvrtoplasirani Dinamo iz Jakovlja. Svi preduvjeti za kvalitetnu utakmicu bili su osigurani; dobro pripremljen teren i vrijeme, ali i popriličan broj gledatelja koji su odlučili subotnje poslijepodne provesti na nasipu uz teren u Lukavcu. Bilo je tu i četrdesetak gostujućih navijača, koji su nakon devedeset odigranih minuta imali daleko više razloga za zadovoljstvo, budući da je Dinamo slavio pobjedu.

-Zasluženo smo dobili, bili smo bolji kroz cijelu utakmicu i to je to. Naše ambicije za ovu su godinu igrati što bolje i pripremiti se za sljedeću sezonu- rekao je trener Dinamo Davor Debogović.

Gosti su prikazali daleko bolju i kvalitetniju igru od domaćina koji je tako nakon 27. kolovoza doživio prvi poraz. Drugim prvenstvenim porazom Lukavec je izgubio i vodeću poziciju, budući da je Bistra u jučer odigranom susretu sa 6:0 porazila Laduč. Lukavcu je presudio Pinheiro u 70. minuti susreta koji je izbio sam na vratara Lutera i lagano poslao loptu uz njega za veliko slavlje na terenu, ali i na tribinama koje je nastavljeno i nakon posljednjeg sučevog zvižduka.

Svi napori domaćina da nakon primljenog pogotka dođu do izjednačenja pali su u vodi. Pokušavali su an sve načine, a najbolje prilike nije iskoristio Mario Skorin. Posljednju u 95. minuti kada je njegov udarac glavom obranio vratar Dinama Pilski.