Na krilima iskusnog i dvostrukog strijelca Anđelka Kutena Gaj je zabilježio prvu pobjedu protiv Zvekovca i uknjižio prva tri boda u 1. ŽNL Istok
085

Domaćin je od početka utakmice ostvario dominaciju na terenu i već je u 9. minuti Anđelko Kuten uputio opasan udarac sa 16 metara, ali je vratar Peti siguran u intervenciji. Dominik Benko je u 15. minuti sa 16 metara pogodio prečku. Novu priliku domaćin je imao u 22. minuti jer je Mišel Gomerčić tukao s 11 metara, a Peti opet izvrsno reagirao i obranio udarac. Gaj ipak nakon propuštenih šansi dolazi u vodstvo u 26. minuti. Tomić je asistirao Anđelku Kutenu koji je iskosa s lijeve strane preciznim udarcem pogodio u lijevi donji kut. Zvekovac je izjednačio rezultat u 34. minuti jer je pored uspavane domaće obrane Mihael Kovačević s glavom s 5 metara pogodio domaću mrežu.

Gaj je u drugom poluvremenu pojačao pritisak prema gostujućim vratima, a to je rezultiralo novim vodstvom u 64. minuti. Anđelko Kuten je iz okreta volejom s 18 metara zakucao loptu neobranjivo u gornji desni kut i izmamio pljesak okupljenih navijača. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 74. minuti jer je na asistenciju Osmaka Čerkez preciznim udarcem s 10 metara svladao Petija. U samoj završnici utakmice domaćin je mogao i povećati vodstvo, ali su napadači bili neprecizni. Anđelko Kuten je u 78. minuti pucao sa 16 metara, ali je Peti sigurno uhvatio loptu. Udarac Čerkeza u 82. minuti, kao i Mišela Gomerčića u 86. minuti završili su iznad gostujuće vratnice.

I dok je Gaj iskazao napadačku agresiju i angažiranost u igri, posebno u drugom poluvremenu i zasluženo slavio pobjedu, gosti iz Zvekovca su odigrali cijelu utakmicu s 11 igrača u defanzivnoj formaciji i trenutno su bez boda. Kuriozitet utakmice da je u 86. minuti ušao u igru 57-godišnji Zdravko Kuten koji tako ispisuje klupsku povijest kao najstariji igrač u povijesti Gaja, koji je nastupio u jednoj službenoj utakmici, ali i povijest natjecanja u 1. ŽNL Istok Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Za pamćenje da su u momčadi Gaja igrali otac Zdravko i sin Anđelko Kuten.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA- ISTOK, 2. KOLO
NK GAJ – NK ZVEKOVAC 3:1 (1:1)
GAJ. Igralište ŠRC Gaj. Gledatelja 70.
Sudac: Stanić 7,5, pomoćnici Šarić i Pranjić (svi iz Dugog Sela). Delegat: Denis Madžar (Vrbovec)
STRIJELCI: 1:0 A. Kuten (26) 1:1 Mi. Kovačević (34), 2:1 A. Kuten (64), 3:1 Čerkez (74)
NK GAJ: Kosovec 7 (od 86. Z. Kuten -), Mat. Benko 7, Crnoja 7 (od 60. Osmak 7), Šurmin 7 (od 54. Palikuća 7), Leljak 7 (od 46. Mar. Benko 7), J. Gomerčić 7,5, A. Kuten 8, D. Benko 7,5, Čerkez 7,5, M. Gomerčić 7,5, Tomić 7 (od 75. Gerin -). TRENER: Dalibor Milanović 7
ZVEKOVAC: Peti 6,5, Ž. Kovačević 6, Do. Pucelj 6,5, Mi. Kovačević 6,5, Peh 6,5, N. Kovačević 6,5, Ma, Kovačević 6, A. Kovačević 6, De. Pucelj 6,5, Škulec 6, Da. Pucelj 6. TRENER: nema
IGRAČ UTAKMICE: Anđelko Kuten