lonja nova

Na otvaranju nove natjecateljske sezone u 1. ŽNL Istok Lonja je pod trenerskom palicom Filipa Oroza pred svojom publikom zabilježila pobjedu protiv momčadi Vatrogasca.

Lonja je odmah na početku utakmice preuzela inicijativu i već u 3. minuti stvorila prvu pravu priliku. Hren je iskosa s lijeve strane sam izbio ispred vratara Caputa, uslijedio je udarac “slabijom desnom” nogom kojeg Caput sigurno brani. Domaćin dolazi rano u vodstvo u 5. minuti jer nakon ubačaja Ivoša iz kornera Barišić zabija glavom gol.

Veliku prigodu u 21. minuti nije iskoristio Severec koji je malo iskosa s 5 metara pucao pokraj gola već savladanog gostujućeg vratara. Ipak puno bolju igru Lonja je okrunila i drugim pogotkom u 42. minuti. Ponovo sjajna reakcija Barišića nakon udarca iz blizine, koji je bio okružen trojicom obrambenih igrača, uspijeva po drugi puta udarcem lopte glavom svladati Caputa. U prvom poluvremenu gosti nisu ozbiljnije zaprijetili domaćem vrataru.

Drugo poluvrijeme gosti odlučnije otvaraju i vrše pritisak, ali se domaćin mudro povukao i čekao svoje šanse na brze kontranapade. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 58. minuti nakon odličnog prodora Kobaša s desne strane, na odbijenu loptu natrčava Severec i iz blizine zabija za konačnih 3:0. Gosti se ne predaju i žele postići počasni pogodak, ali na vratima Lonje bio je raspoloženi Mandić koji u dvije situacije brani opasne udarce. Na kraju su gosti mogli biti i uvjerljivije poraženi s obzirom da su udarci Pušića i Forgača u 74. i 81. minuti zaustavljeni na vratnicama.

Pobjeda novog sastava Lonje u odnosu na prošlogodišnje prvenstvo je sasvim zaslužena koje je obradovala domaće navijače jer su se igrači požrtvovno i disciplinirano borili i prikazali vrlo dobru igru. Vatrogasac ovaj puta nije bio na renomeu svoje igre jer su ih domaći igrači taktički osujetili i blokirali njihove prijetnje i opasne akcije.

1.ŽNL-ISTOK, 1. KOLO
NK LONJA – NK VATROGASAC 3 : 0 (2:0)
LONJICA. Igralište NK Lonje. Gledatelja 70.
Sudac: Tadijanović 7 (Ivanić-Grad), pomoćnici Dolibašić De Villa (Križ) i Očić (Bunjani). Gorice). Delegat: Zdravko Crnčić (Vrbovec).
STRIJELCI: 1:0 Barišić (5), 2:0 Barišić (42), 3:0 Severec (58).
NK LONJA: Mandić 7, Salopek 7,5, Pavlić 7, Ivoš 7, Severec 7, Barišić 8 (od 84. Horvatinović -), Pušić 7, Oroz 7, Pavić 7 (od 68. Forgač -), Kobaš 7, Hren 7 (od 75. Dokuš -). TRENER: Filip Oroz 7
NK VATROGASAC: Caput 6, Vuksan 6, Šošić 6, Šimek 6 (od 75. Čavar -), Antunović 6,5, Kontić 6,5, Landeka 6, Matanović – (od Sambol 6,5) Ivkić 6,5, Matković 6 (od 68. Novosel -), Grilec 6 (od 55. Šebek 6,5). TRENER: Goran Smolčić 6
IGRAČ UTAKMICE: Andrija Barišić