U derbiju starih rivala Lonja i Dubrava su uzeli svaki po bod, što je prema prikazanoj igri i najrealniji rezultat
034

Dubrava je povela u 16. minuti iz brzog kontranapada koji je bio odigran po lijevoj strani, a povratnu loptu je s 10-tak metara pogodio Franjić i zatresao domaću mrežu. Do izjednačenja rezultata Lonja dolazi u 23 minuti. Barišić je prihvatio loptu na 20 metara i silovito tukao, lopta je malo promijenila smjer i završila iza leđa Košaka. Lonja je mogla do preokreta u 38. minuti kada je Severec sam iskosa s lijeve strane krenuo prema vratar Košaku, koji je njegov udarac s 15 metara obranio.

U nastavku Lonja ima inicijativu, dok su čvrsti gosti odolijevali pritisku domaćina jer su dobro taktički stajali na tereni i krajnje odgovorno provodili zamisli trenera Alana Habuzina. U veznoj liniji Lonje igrači Baček i Ivoš su se trudili da povežu redove dok je Severec probijao po lijevom bok, ali je sve to bilo jalovo i neučinkovito. Barišić se u 51. minuti našao u polušansi te je uslijedio udarac iskosa s lijeve strane s 10 metara koji je završio iznad vratnice. U 65. minuti Barišić je snažno tukao, ali je udarac sigurno obranio Košak. Cijelo drugo poluvrijeme obje momčadi su igrale na sredini terena bez takoreći izrađene prave stopostotne šanse pa je na kraju utakmica završila miroljubivih 1:1.

Na kraju utakmice Lonja je bila u tužnijem ozračju jer je propustila prigodu da s nova tri osvojena boda ponovo zasjedne na prvo mjestu. Kod gostiju iz Dubrave bilo je iskazano zadovoljstvo osvojenim bodom u borbi za ostanak protiv favorizirane Lonje pa je očito da su Dubravci na kraju jesenskog dijela podigli razinu kvalitete igre.

1. ŽNL-ISTOK, 14. KOLO
NK LONJA – NK DUBRAVA 1:1 (1:1)
VRBOVEC. Gradski stadion – igralište s umjetnom travom. Gledatelja nema.
Sudac: Ivan Marinčević (Velika Gorica) 7. Pomoćnici: Blaž Crnoja (Celine) i Jurica Šarić (Cubinec). Delegat: Dario Baričević (Haganj).
STRIJELCI: 0:1 Franjić (16), 1:1 Barišić (23)
NK LONJA: Mandić 6, Solarić 6,5, (od 77. Dokuš -), Hren 6, (od 80. Jagatić -), Pavlić 6, Delija 6, Ivoš 6,5, Severec 7, (od 62. Pavić -), Baček 6,5, Barišić 6,5, Pušić 6, Kobaš 6,5. TRENER: Filip Oroz 6,5
NK DUBRAVA: Košak 6,5, Brkljačić 6, (od 86. Okroša -), Petković 6, Mi. Suša 7, Koren 6, Tomić 6,5, Grgić 6,5, (od 85. Crnoja -), Franjić 6,5, (od 82. Ma. Suša -), Horvat 6, (od 89. Pejazić -), Fulir 6,5, Leboš 6,5. TRENER: Alan Habuzin 6,5
IGRAČ UTAKMICE: Karlo Severec