Nogometaši Osijeka plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskoga kupa nakon što su svladali u gostima trećeligaša Kurilovec s 4-0
Velika Gorica: Utakmica 1/8 finala Hrvatskog nogometnog Kupa, NK Kurilovec – NK Osijek Matija Habljak/PIXSELL

Utakmica jeseni i najveća utakmica u klupskoj povijesti je iza nogometaša Kurilovca. Gost Udarnika u osmini finala Kupa Hrvatske bio je Osijek predvođen Nenadom Bjelicom, kojeg je vodstvo domaćeg klupa darivalo prigodnim poklonima uoči utakmice. Nažalost, on na Kurilovec nije došao s poklonima i taktiziranjem, na teren je poslao gotovo sve ponajbolje igrače koji nisu dopustili iznenađenje.

Držali su domaći igrači 37. minuta “nulu” pri čemu je Osijek imao jednu veliku prigodu preko Lope, čiji je udarac sjajno obranio vratar Debijađi. Nažalost, jedna nesmotrenost u 38. minuti gdje je mladi Spudić loše očistio jednu loptu iskoristio je Marin Pilj koji je sjajnim centaršutom pronašao Bočkaja, kojem iz blizine nije bilo teško matirati domaćeg vratara.

Nakon samo osam minuta igre u nastavku Osijek je podebljao vodstvo. Ovoga puta Bočka je asistirao Pilju koji je na drugoj vratnici zakucao loptu u mrežu za 0:2. Domaća momčad u posljednjih dvadesetak minuta pala je u igri, što su gosti kaznili s još dva pogotka. Najprije je Pilj u 75. pogodio za 0:3, da bi konačan rezultat utakmice postavio Lopa u 82. minuti.