DSC_5877

Nakon dvomjesečne stanke s pripremama za novu sezonu pod vodstvom trenerskog dvojca Miroslav Vicić-Hrvoje Džigumović krenuli su rukometaši Rugvice. Nakon nezaboravne prošle sezone u kojoj su osvojili naslov prvaka u 2. HRL-Sjever, od jeseni će Rugvičani po prvi puta u svoj povijesti zaigrati u prvoligaškom društvu.

Prvom treningu odazvalo se dvadesetak igrača, a među novim licima bio je tek Luka Stanić, koji se momčadi priključio ljetos. Prvi tjedan priprema propustit će mladi reprezentativci Nikola Ivanković i Martin Krizmanić, koji su se jučer vratili s Europskog prvenstva kadeta, na kojem je Hrvatska zauzela peto mjesto.

Kako nam je rekao trener Vicić, momčad će cjelokupne pripreme odraditi u Rugvici gdje će se svakodnevno trenirati. Prva utakmica, Kup susret protiv Rudara iz Ruda na rasporedu je već u srijedu, 24. kolovoza, a do prvenstvenog starta rugvički će rukometaši zaigrati na vlastitom Roda kupu na kojem će igrati protiv premijerligaša Poreča i Varaždina 1930, a sudjelovat će i na turniru u Ludbregu.

Novu, premijernu sezonu u 1. HRL Sjever Rugvica će 18. rujna otvoriti domaćom utakmicom protiv Dugog Sela.