Osma ovosezonska pobjeda

Protiv skromnih gostiju iz okolice Splita, Goričani su slavili s 87:69
DSC_4354

Nastavak prvenstva košarkaši Gorice otvorili su očekivanom pobjedom protiv Podstrane. Protiv skromnih gostiju iz okolice Splita, Goričani su slavili s 87:69, ostvarivši osmu ligašku pobjedu ove sezone, kojom su i dalje u krugu ekipa koje konkuriraju za prve četiri pozicije i doigravanje za Premijer ligu.

Bila je to utakmica lišena svake neizvjesnosti, jer već nakon prve četvrtine domaća je momčad imala +15 (26:11), da bi do odlaska na odmor prednost u više navrata otišla i preko dvadeset poena. Sve to omogućilo je domaćem treneru Mironu Češkiću da minutažu raspodijeli na sve raspoložive igrače, izuzev kapetana Ante Mašića, koji nije ulazio u igru.

Iako je prednost u trećoj četvrtini otišla i na +30, domaća momčad povukla je ručnu u posljednjih desetak minuta i u laganini ritmu privela utakmicu kraju.

Prvo ime susreta bio je Kristijan Šutalo koji je ubacio 23 poena uz 10 skokova. Dvocifren učinak imali su još Fran Došen i Vito Porobić koji su susret završili s 14, odnosno 12 koševa.