Četvrtfinale Kupa

Iako je protivnik bio po mjeri, gošće na čiju je klupi sjeo bivši izbornik Zlatko Canjuga uspjele su preskočiti papirnatog favorita
DSC_0181

Uz Lokomotivu, Podravku i Dalmatinsku na Završnici Kupa u Poreču u sklopu Festivala rukometa od 24. do 28. svibnja zaigrat će i Koka, koja je u posljednjoj četvrtfinalnoj utakmici s 26:21 svladala ekipu Dugog Sela ’55, kojoj sada preostaje borba za treće mjesto u prvenstvu. Nakon senzacionalne pobjede u Koprivnici Dugoselke su ostvarile tek dvije prvenstvene pobjede (Trogir, Zamet), dok je nastup u Kupu završen u četvrtfinalu.

Iako je protivnik bio po mjeri, gošće na čiju je klupi sjeo bivši izbornik Zlatko Canjuga uspjele su preskočiti papirnatog favorita. Većim dijelom susreta bila je to izjednačena utakmica u kojoj je domaćoj ekipi pripalo prvo poluvrijeme (14:12), a gošćama drugi dio. U drugih 30 minuta dugoselske rukometašice postigle su svega sedam zgoditaka, a posebno neefikasne bile su u posljednjih desetak minuta u kojima su postigle tek jedan zgoditak. Nakon njihova vodstva 20:19, gošće rade seriju 7:1 i upisuju pobjedu.

Junakinja gostujućeg slavlja bila je mlada vratarka Sara Šopar koja je imala pomalo nestvarnih 19 obrana, dok je s pet zgoditaka prvi strijelac Koke bile Martina Krajpl. Najučinkovitija u redovima Dugog Sela ’55 bila je Anja Vida Lukšić sa šest pogodaka.

KUP HRVATSKE, ČETVRTFINALE
ŽRK DUGO SELO ’55 – ŽRK KOKA 21:26 (14:12)
ŽRK DUGO SELO ’55: Budić 9 obrana, Lukšić 6, Čalušić 2, Petković 1, Jurešić, Golub 3, Marinić, Kovačević, Bebek 1, Pilić, Svetec 2, Miličević 4 obrane, Štritof, Oršulić 4, Grgošević 2. TRENER: Nenad Plašić
ŽRK KOKA: Perić 4, Krajpl 5, Markulinčić 4, Rogina 4, Šopar 19 obrana, Košćak, Mrazović, Strahija 4, Ivančić 2, Potočnjak, Strugar 2, Jandrašić, Topolovec, Gugić, Golub 1. TRENER: Zlatko Canjuga