Nogometaši Vrbovca nisu uspjeli više od poraza na startu proljetne polusezone na Gradskom stadionu protiv Karlovca 1919
v

Nogometaši Vrbovca nisu uspjeli više od poraza na startu proljetne polusezone na Gradskom stadionu protiv Karlovca 1919. Gosti iz grada na četiri rijeke savladali su domaćina 2-0 i tako potvrdili nadmoć u dva međusobna susreta ove sezone (prvi su dobili doma 6-0). Osim toga, domaćin je zadnjih pola sata igrao s igračem manje, a na klupi je bio pomoćni trener Igor Ratkajec, budući da je Dražen Biškup na tribinama „odrađivao“ zadnju utakmicu kazne.

Prvih 39. minuta uglavnom proteklo je u nadmetanju dva suparnika između dva šesnaesterca. Domaćin je u tom periodu ima dva dalekometna pokušaja Domagoja Colarića, a pokušali su i gosti preko Siljana s ruba šesnaesterca, prizemno. Onda, u 39. minuti, nakon ubačaja iz kornera plavi dolaze u vodstvo. U velikoj gužvi najbolje se snašao Mamić i pogodio pored nemoćnog Zrinščaka za 0-1.

Vrbovec nakon odmora u igru uvodi Sliškovića i Josipa Colarića, igra se rasplamsala, ali polovicom drugog poluvremena i ostaje s igračem manje. Zbog drugog žutog kartona u svlačionicu je u 67. minuti morao Dino Tomas. Nakon toga Karlovac je u velikoj prigodi za povećanje vodstva, ali je oštar udarac Marinića s 15 metara završio uz desnu vratnicu.

Minutu kasnije domaćin je u velikoj prilici poravnati rezultat, no, Josip Colarić je zamalo prekratak na idealnu loptu s desne strane, koju je pred gostujuća vrata ubacio brat Domagoj. Unatoč fanatičnoj borbi Crveni ne uspijevaju zabiti, ali su zato primili i drugi pogodak u 89. minuti. U ogromnu rupu na vrhu šesnaesterca sam kao duh našao se Sušilović, koji bez problema pogađa domaću mrežu za konačnih 0-2.

3. HNL-SREDIŠTE, 18. KOLO
NK VRBOVEC – NK KARLOVAC 1919 0:2 (0:1)
VRBOVEC- Gradski stadion. Gledatelja oko 200. Sudac: Ješić (Sisak); pomoćnici: Gregurić (Kutina) i Čutura (Petrinja); četvrti sudac Šaško (Popovača). Delegat Mlakar (Zagreb).
STRIJELCI: 0-1 Mamić (39), 0-2 Sušilović (89)
NK VRBOVEC: Zrinščak, Tomas, Ćosić, D. Colarić, Babić, Frigan, Škaro (46. J. Colarić), Tolić, Kruljac (46. Slišković), Trošić (62.Nakić), Lovrić. POMOĆNI TRENER: Igor Ratkajec
NK KARLOVAC 1919: Gudelj, Ribar, Sušilović, Zavalić, Knezović (60. Stepinac), Marinić, Mamić, Čakarić (86. Prpić), Olmo, Siljan (79.Pamić), Laštro. TRENER: Igor Pamić