Domaćina uvjerljivijeg poraza spasio vratar Ivica Mihalinčić
DSC_7268

Brojni pratitelji nogometnih zbivanja istaknuli su Jasku Vinogradar kao glavnog pretendenta na naslov u Jedinstvenoj županijskoj ligi. Sastav trenera Sanjina Lucijanića u dva je kola to i potvrdio uvjerljivim i sigurnim pobjedama protiv turopoljskih predstavnika. Nakon što su na otvaranju sezone na Centrali s 4:1 svladali Polet, Lucijanićeva momčad istim se rezultatom danas prošetala Gornjom Lomnicom.

Susret protiv novaka u ligi, Meštrice od prvog sučevog zvižduka bio je jednosmjerna utakmica u kojoj su gosti diktirali razvoj stvari na terenu. Početnu inicijativu gosti su naplatili u 17. minuti kada je ponajbolji gostujući igrač Daniel Mićunović odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca doveo Jasku Vinogradar u vodstvo. Šest minuta kasnije Luka Rupčić podebljava vodstvo. Nastavili su gosti i dalje igrati u visokom ritmu, no do odlaska na odmor rezultat je ostao nepromijenjen.

Nastavak susreta nije donio značajnije promjene na terenu. Gosti su igrali “koliko im treba”, a to su naplatili su još dva gola. U 60. minuti Borna Kordić je povisio na 0:3, da bi sedam minuta kasnije Matija Krnjus bio siguran realizator najstrože kazne za 0:4.

Domaća momčad preko iskusnoga Gorana Mihalinčića u 80. minuti dolazi do počasnog zgoditka, nakon što je Mihalinčić precizan ubačaj iz kuta pogotkom glavom pospremio iza leđa gostujućeg vratara Josipa Braje.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA, 2. KOLO
NK MEŠTRICA – NK JASKA VINOGRADAR 1:4 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Mićunović (17), 0:2 Rupčić (23), 0:3 Kordić (60), 0:4 Krnjus (67-11m), 1:4 G. Mihalinčić (80)
NK MEŠTRICA: I. Mihalinčić, Prosenjak, Krpečanec, G. Mihalinčić, Ćevid, Pagadur (od 70. Prigorac), M. Janječić (od 52. Pirša), Skorin (od 46. T. Janječić), Košutić, Galović, Tuka. TRENER: Matija Šimunović
NK JASKA VINOGRADAR: Braje, Španić, Krnjus, Mićunović, Kordić (od 83. Belan), Bašić (od 83. Mesic), Tv. Nad, Rupčić (od 36. Borković), Meter, Novosel, To. Nad (od 62. Borovec, od 68. Miščin). TRENER: Sanjin Lucijanić