Bivšeg prvoligaša i prvaka Hrvatske iz 2001. godine, HNK Gorica je na Gradskom stadionu porazila s 8:0
DSC_0091

HNK Gorica je s kombiniranim sastavom u 1/16 finala Kupa Hrvatske suvereno svladala četveroligaša Zagreb tako što je u svakom poluvremenu postigla 4 pogotka.

Prvoligaš je s dva brza i efektna pogotka Mathieua (6. i 8. minuta) u startu naznačio u kojem će smjeru teći utakmica, gosti su bili pod stalnim pritiskom i rijetko prelazili na polovicu domaćina. Sljedeća dva zgoditka postigao je Zwolinski, za 3:0 nakon udarca glavom i odbijanca, a za 4:0 izravno mu je asistirao Dvorneković.

Trener Jakirović je umjesto Zwolinskog uveo u igru Ndiayea u 60. minuti, a on je već u prvom napadu iznudio kazneni udarac i realizirao ga za 5:0. Isti igrač je u 73. nakon ubačaja s desne strane udarcem glavom pospremio loptu u mrežu za 6:0. Golijadu je nastavio Maloča udarcem s 18 metara, a konačni rezultat postavio je najbolji igrač utakmice Dvorneković tako što je u brzom napadu izbio pred vratara i mirno plasirao loptu u donji kut. Igrači Zagreba nisu uputili niti jedan izravni udarac na vrata domaćih.

KUP HRVATSKE, ŠESNAESTINA FINALA
HNK GORICA – NK ZAGREB 8:0 (4:0)
Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 200. Srijeda, 25.09.2019., 18 sati. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Mario Pepur (Split). Delegat: Ivan Jurina (Zabok). Strijelci: 1:0 Mathieu (6), 2:0 Mathieu (8), 3:0 Zwolinski (28), 4:0 Zwolinski (42), 5:0 Ndiaye (62-11m), 6:0 Ndiaye (73), 7:0 Maloča (79), 8:0 Dvorneković (88)
HNK GORICA: Čović, Čelić (od 46. Marina), Hamad (od 46. Periša), Zwolinski (od 60. Ndiaye), Dvorneković, Mathieu, Maloča, Ljubisavljević, Babec, Krizmanić, Špičić. TRENER: Sergej Jakirović
NK ZAGREB: Gašparić, Strunje, Barić, Kižlin, Šarić, Pejić (od 27. Orešković), Banjac, Paravić, L. Medić, Jolić, Ramljak (od 69. Pažin). TRENER: Dražen Madunović