Gorica je pobjedom protiv Dubrave osvojila prve bodove u Ligi za prvaka
DSC_6272

Budući da se njezina dvorana još uređuje, Dubrava je bila domaćin susreta s Goricom u Velikoj Gorici. Iako gosti u vlastitoj dvorani, Goričani su iskoristili prednost “domaćeg parketa” te su slavili s 37:31 osvojivši prve bodove u Ligi za prvaka.

Osim početnog vodstva Dubrave, ostatak susreta rezultatska prednost bila je na strani Gorice, koja je u 19. minuti imala +8 (7:15), da bi na odmor otišla sa sedam golova viška (14:21). U nastavku susreta prednost je narasla i do najvećih +11 (16:27), što su Dubravaši na ulasku u posljednjih desetak minuta uspjeli prepoloviti na samo -5 (26:31).

-Čestitam svojim igračima na jednom dobrom angažmanu, htijenju i želji. Malo nas je umor u drugom dijelu stigao, jer nemamo previše rotacije. Dečki su dali svoj maksimum i na tome im čestitam. Sada nam slijede dva tjedna da se što bolje pripremimo za Poreč- kazao je nakon utakmice trener Gorice Andrija Nikolić, dok je njegov kolega na klupi Dubrave Krešimir Ivanković utakmicu opisao kao jednosmjernu ulicu.

-Od prve do zadnje minute Gorica je bila bolji protivnik i na kraju zasluženo slavila. Nama ne preostaje ništa drugo nego da se okrenemo susretu protiv Sesveta gdje se nadam boljoj igri i rezultatu- istaknuo je Ivanković.

Prvi strijelac Gorice bio je Jakov Dujić s 10 zgoditaka, sedam je zabio Tin Tomljanović, a šest Maksimilijan Jurić. Kod Dubrave prvo ime Ivan Barbić s osam pogodaka.

Utakmicu u Gradskoj sportskoj dvorani po prvi je puta pratio i novoizabrani izbornik Goran Perkovac, pred kojim je slijdećeg tjedna prvo iskušenje na izborničkoj klupi.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA, 4. KOLO
RK DUBRAVA – HRK GORICA 31:37 (14:21)
RK DUBRAVA: Matov 1 obrana, Čulo 3, Barbić 8, Molc 1, Mandić 1, Delić 3, Farkaš 1, Sofić, Goluža 5, Majdak, Marković 7 obrana, Markoci Petrović 1, Vidmar 6, Komljenović 2. TRENER: Krešimir Ivanković
HRK GORICA: Turčić, Turkalj, Dujić 10, Goričanec 2, Jurić 6, Šalić 3, Čakarić 5, Solariček, Jozepović, Sladoljev 6 obrana, Malin 1, Cvitaš, Barišić, Tomljanović 7, Cikatić 3. TRENER: Andrija Nikolić