Rukometaši Gorice osvojili su dva izuzetno važna boda u domaćem susretu protiv Bjelovara kojeg su porazili s 35:31
DSC_1215

Rukometaši Gorice osvojili su dva izuzetno važna boda u domaćem susretu protiv Bjelovara kojeg su porazili s 35:31. Pobjednik je odlučen već na startu, u kojem domaći rukometaši sjajnom igrom u obrani dolaze do lakih zgoditaka te do vodstva 6:1 u 9. minuti, da bi pet minuta kasnije bilo i +6 (10:4) nakon zgoditaka Dominika Gala.

Približio se Bjelovar u jednom trenutku na samo tri gola zaostatka (12:9), no Goričani ponovno ubacuju u brzinu više i jure na najvećih +7 (17:10). U nastavku susreta većih uzbuđenja nije bilo, gosti su prijetili i pokušavali vratiti neizvjesnost, no domaći igrači to im nisu dozvolili te su utakmicu rutinski priveli kraju.

Čak 12 igrača Gorice upisalo se u strijelce. Najbolji je bio Lucian Bura s osam pogodaka, dok je kod Bjelovara najefikasniji bio Tibor Jurjević, također s osam pogodaka.

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje za nedavno preminulog dugogodišnjeg tajnika Zajednice športskih udruga Grada Velike Gorice, Davora Štubana koji je bio veliki prijatelj rukometnog kluba, čijim se rezultatima uvijek veselio i radovao.

PAKET24 PREMIJER LIGA, 17. KOLO
HRK GORICA – RK BJELOVAR 35:31 (18:12)
HRK GORICA: Ceković 3, Zrinušić, Goričanec 3, Negran 4, Šalić 1, Čakarić 2, Vrbić 1, Purić 1 obrana, Grizelj 2, Sladoljev 6 obrana, Bura 8, Svržnjak 1, Tomašić, Novak 4, Gal 5, Barišić 1.
RK BJELOVAR: Prvonožac, Beljan, Kočonda, Ćurić 5, Repušić 6, Zadro, Hećimović, Komar, Lulić 3, Grgić 7 obrana, Jurjević 8, Jurišić 1, Miličević 2, Lukačec 1, Vuleta 5, Karamian.